Jandarma 183. Yılını onur ve gururla kutluyor

Türk jandarma teşkilatı 183. Yılını kutluyor. Bu çerçevede Düzce İl Jandarma Komutanlığı tarafından kuruluş yıldönümü nedeniyle Anıtpark’ta tören düzenlendi. Törende İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Naci Akkaş, Atatürk anıtına çelenk bıraktı.

Günün anlam ve önemine dair konuşma yapan İl Jandarma Komutanlığı Asayiş Şubesi Müdürü Jandarma Yüzbaşı Muhammed Hanifi Alemdarlar, “Bugün mensubu olduğumuz jandarma teşkilatının kuruluşunun 183. Yıldönümü gururla kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz. Başarılarla dolu 183 yılık köklü bir tarihe sahip olan jandarma genel komutanlığı kuruluşundan bugüne kadar yüce milletimizin engin sevgi ve güvenine mazhar olmuş, Türkiye Cumhuriyeti’nin bütünlüğünün korunması, yüce milletimizin huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması yönünde ki hizmetleri ile ulusumuzun her zaman takdirini kazanmıştır. Jandarma Genel Komutanlığı personeli olarak bizler milletimizin bize olan teveccühünün bilincinde hareket ederek var olan bu güven ve sevgi bağını korumak, pekiştirmek ve daha da güçlendirmek azim ve kararlılığındayız” dedi.

Törene Düzce İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Naci Akkaş’ın yanı sıra İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Akkaplan, İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz, Gençlik ve Spor İl Müdürü İsa Yazıcı, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ercan Öztürk, Düzce Belediyesi Başkan Vekili Hüdaver Gösterişli, jandarma ve emniyet personelleri katıldı.

Jandarmanın kuruluş yıldönümü kapsamında hafta boyunca çeşitli etkinlikler düzenleneceği bildirildi.

- Günaydın Düzce, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.gunaydinduzce.com/haber/11104093/jandarma-183-yilini-onur-ve-gururla-kutluyor