PEHLİVAN: “PANDEMİ SÜRECİ EN ÇOK TURİZMİ ETKİLEDİ”

PEHLİVAN: “PANDEMİ SÜRECİ EN ÇOK TURİZMİ ETKİLEDİ”
13.06.2021 - 15:20
0

Müstakil Sanayici İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Düzce Şubesi Dost Meclisi, Belediye Başkanı Okan Yanmaz’ın daveti üzerine geniş katılımla Akçakoca İlçesinde yapıldı. Katamaranda düzenlenen kahvaltı programının ardından başlayan toplantıda, turizme yönelik çalışmalar ve pandemi sürecinin ekonomiye etkileri tartışıldı.

MÜSİAD Düzce Şubesi tarafından, Koronavirüs salgını nedeniyle ara verilen aylık Dost Meclisi toplantıları, normalleşme süreci ile birlikte uzun bir aranın ardından yeniden başladı.

Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz’ın daveti üzerine Akçakoca ilçesinde düzenlenen MÜSİAD Haziran Ayı Dost Meclisi toplantısına, MÜSİAD Düzce Şubesi Başkanı Vefa Pehlivan’ın yanı sıra Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Pazvant, DESOB Başkanı Mustafa Kayıkçı, Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan, SGK İl Müdürü Necmi Köroğlu ve MÜSİAD üyeleri katıldı.

 Katamar’da düzenlenen kahvaltı programının ardından başlayan toplantıda pandemi sürecinin ekonomiye etkileri ve Düzce’de turizm konusunda atılacak adımlar görüşüldü. Kahvaltı sonrası Akçakoca sahillerinde deniz turuna çıkıldı.

PEHLİVAN: MÜSİAD KÖYÜ KURMAK İSTİYORUZ

Toplantı sonrasında basın açıklaması yapan MÜSİAD Başkanı Vefa Pehlivan, pandemi sürecinin en çok turizm sektöründe yara açtığını belirtti. Düzce’de turizmi canlandırmak için başlatılan ‘Karavan Projesi’nde çalışmaların devam ettiğinin altını çizen Pehlivan, “Pandemi sürecinde neler yaptık bundan sonra nasıl bir yol izleyeceğiz bunların üzerine burada bir toplantı yaptık. Ekonomik açıdan turizm sektörü önemli bir sektör. Bu toplantıya Akçakoca’dan başlayalım dedik ve başkanımız da bize böyle bir fırsat sundu. Bugün burada, TSO Başkanı, Belediye Başkanı ve DESOB Başkanımız bize eşlik ettiler. Turizm sektöründe Düzce için Akçakoca önemli bir yer.  Normalleşme sürecinde vatandaşlarımız tarafından buralara doğru bir kayma olacağını düşünüyoruz.  Bizde Akçakoca’ya destek vermek amacıyla böyle bir etkinlik düzenledik. Katılanlara teşekkür ediyorum. Turizme yönelik çalışmalarımız devam ediyor ve devam da edecek. Şu anda karavan projemiz var devam eden. Bu konun ile ilgili 3-4 yer üzerinde çalışıyoruz bunları genel merkezimize gönderdik. Bu yerler hakkında haber bekliyoruz. Konu ile ilgili belediye başkanımızla da görüştük o da bize bir yer gösterecek. Bu konuda dediğim gibi çalışmalar devam ediyor. Düzce MÜSİAD Genel merkezi ile ortak çalıştığımız bir yayla projesi var. MÜSİAD Köyü gibi bir köy kurmak istiyoruz. MÜSİAD üyelerimizin burada hafta sonlarını doğa ile baş başa geçirebilecekleri bir yer inşa etmek istiyoruz.  Burası tabii halkımıza da açık olacak. İnşallah bu projemiz de gerçekleşir” dedi.

YANMAZ: “HERKESİ AKÇAKOCA İLÇESİNE DAVET EDİYORUM”

Akçakoca ilçesinin turizm sezonu ile birlikte yeniden canlanmaya başladığını belirten Belediye Başkanı Okan Yanmaz, “Biliyorsunuz pandemi nedeniyle, çok duran bir sezon yaşamıştık. Vaka sayıların düşmesiyle birlikte, getirilen kademeli normalleşme süreci ile birlikte, Akçakoca ilçemizde hareketlilik başladı. Akçakoca tatil için ideal bir yer. Ben buradan tüm halkımızı Akçakoca’ya davet ediyorum” diye konuştu.

Düzenlenen Haziran Ayı Dost Meclisi toplantısının ardından, Katamaranla katılımcılara tur düzenlendi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.gunaydinduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.