FABRİKALAR GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMİNE GEÇİYOR

Artan enerji maliyetleri karşısında fabrika sahiplerini, çevreci, bakım gerektirmeyen, uzun ömürlü bir enerji sistemi olan Güneş enerji sistemine geçiyor.  

FABRİKALAR GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMİNE GEÇİYOR
11.01.2022 - 10:45
Haber Merkezi

Son dönemlerde artan enerji maliyetlerine çözüm arayan fabrika sahipleri çareyi sorunsuz ve bakım gerektirmeyen bir enerji sistemi olan Güneş enerji sisteminde buldu.  Yaklaşık 3.5 yılda kendini amorti eden güneş enerji sistemleri aynı zamanda çevre dostu olarak biliniyor. 


Temiz enerji teknolojilerindeki fiyat düşüşü, küresel iklim değişikliğinin etkileri ve güneş enerjisi sektörünün yarattığı büyük istihdam Türkiye’nin yakın geleceğinde çok önemli bir rol oynayacak gibi duruyor. Düzce’de de bazı fabrika sahipleri çoktan güneş enerji sistemine geçti bile.  Çakırlar Mahallesinde faaliyet gösteren broiler üretimi tesislerinin çatısına yaptırdığı güneş enerji sistemiyle enerji tasarrufu sağlamayı planlayan fabrika sahibi Yakup Alkan, “Güneş sonsuz bir enerji kaynağı olduğu için, çevreci bir enerji kaynağı ,  bakım gerektirmeyen, uzun ömürlü bir enerji üretim sistemi olduğu için bizde bu sistemi tercih ettik” dedi. Alkan son dönemde artan enerji maliyetlerine bir alternatif olarak  güneş enerji sistemine geçtiklerini belirterek, “Sistem 3,5 yılda kendini amorti ediyor. Böylece maliyetlerimizi düşürmüş ve çevreye zarar vermemiş oluyoruz. Sistemin nasıl çalıştığını görmek isteyen herkes Çakırlar’daki fabrikamıza gelerek görebilirler” dedi. 


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.gunaydinduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 27.01.2022

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız