BELEDİYE  ÇALIŞMAYI DURDURDU

Düzce Belediyesi’nin Cevdet Şahin Cadde’sinde yapımına başladığı kaldırım cebi için esnaflar ayağa kalktı.  Esnaf bir araya gelerek çalışmaya karşı çıkınca, Düzce Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, çalışmalarını durdurmak zorunda kaldı.

BELEDİYE  ÇALIŞMAYI DURDURDU
10.01.2022 - 17:23
Haber Merkezi

Düzce’de Cevdet Şahin Cadde’sinde faaliyet gösteren  esnaflar, cadde içinde Düzce Belediyesi tarafından yapımına başlanan araç park cebini protesto etti. Caddede bulunan esnaflar, yapılan bu park cebi ile uzun süredir mücadele ettikleri park sorununun daha da artacağını vurguladı.

Eyleme katılan Düzce Belediyesi Eski Meclis Üyesi Nurettin Tavus , 10 sene belediyede meclis üyesi olarak görev yaptığını belirterek,  bu tür çalışmaların  inceleme yapılarak ve o sokakta bulunan esnafın bilgisine başvurularak yapılması gerektiğini dile getirdi.

Tavus, " Meseleyi en başından ele alırsak eğer, bu sokağın bir kere yapısı yanlış. Olması gerekenin tam tersi konumunda. Sokak girişinin yukarıdan verilmesi gerekirken yukarı taraftan araç girişine yasak. Ama yeni düzenleme ile birlikte sokağın akış yönünün yukarıdan aşağı olması gerekiyor. Bizler burada esnafız mal getirip götürüyoruz. Büyük bir araç geldiği zaman aşağıdan sokağa giremiyor çünkü sokağın başında her yer kapalı. Mecbur ters yönden sokuyoruz aracı. Araç sokağa girince de karşıdan bir araç gelirse eğer trafik sıkışıyor. Karşıdan gelen adam haklı yol benim diyor. Koca kamyon da yol vermek için bütün sokağı geriye çıkmak zorunda kalıyor. Bunun dışında burada biz uzun zamandır bir mücadele veriyoruz. Bu sokağa araç park edilmemesi için. Esnaflarımız işlerini gece geç saatte veya sabah erken saatte bir şekilde hallediyor. Bizim parka ihtiyacımız yok. Buraya yapılan bu cep ile birlikte insanların buraya araç park etmesini engelleyemezsiniz. Biz gelip kimseye buradan aracını kaldır diyemeyiz. Bunu belediyede önleyemez. Bunun farkındayız o yüzden mücadele ediyoruz. Buraya bu cebin yapılmasını istemiyoruz. Bu yüzden esnaf olarak toplandık ve bu çalışmayı durdurma kararı aldık.’’ İfadelerini kullandı.

Eyleme katılan başka bir esnaf ise, ‘’Bu cep veya park yerinin illa yapılması gerekiyorsa bir arka sokağa yapılabilir. Orada bir trafik akışı da yok. Bu cep için en iyi yer orası. Bu konuda imza da topladık. Belediyeye müracaatlarımızı yaptık bekliyoruz’’ dedi.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.gunaydinduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 27.01.2022

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız