‘ÜRETİM DEVRİMİ KURULTAYI’ DÜZENLENDİ

Vatan Partisi Gölyaka’da ‘’Üretim Devrimi Kurultayı’’düzenledi. Kurultaya Vatan Partisi genel başkan yardımcısı Utku Reyhan, Gölyaka ziraat odası başkanı Metin Şirin, Gümüşova ziraat odası başkanı Mafil Tavlı, EFDER başkanı ve Hacısüleymanbey Köyü muhtarı Murat Acar, vatan Partisi Düzce çiftçi bürosu başkanı Hasan Öztürk, Pirinç ve mısır üreticisi Fatih Bayraktar konuşmacı olarak katıldı.

‘ÜRETİM DEVRİMİ KURULTAYI’ DÜZENLENDİ
28.12.2021 - 09:57
Haber Merkezi

Vatan Partisi İl Başkanı  Fethi Sönmez, Kurultayın sonuç bildirgesi açıklayarak, “Vatan Partisinin 81 ilde, ilçe ve köylerde düzenlediği üretim devrimi kurultayımız sürmektedir. ‘’Böyle Gitmez’’ Üreticiler baş tacı olmalı şiarıyla sürdürdüğümüz kurultayımızla ,Gölyaka’nın ,Düzce’nin ve tüm Türkiye’nin üretim sorunları ve çözüm yolları konuşulmuştur. 1980 ‘den bu yana üreticileri ekonomiye kambur olarak gören borçlanma ekonomisinin sonuna gelinmiştir. Türkiye bütün imkânlarıyla üretim seferberliği başlatmalı. Üretimin önündeki engeller kaldırılmalı. Türkiye’de üretilebilen ürünler dışarıdan satın alınmamalıdır. Çiftçinin gübre, mazot vb gibi girdileri üretime engel olmayacak şekilde desteklenmelidir. Parçalı araziler mülkiyete dokunulmadan birleştirilmeli. Kooperatifçilik geliştirilmelidir. Araziye değil, ürüne destek yapılmalı.  Ürün fiyatları, ürün ekilmeden bir yıl önce açıklanmalı. Ekim planlaması yapılmalıdır. Tarla ilaçlama ve gübrelemede dron vb yeni gelişmiş araçlar oda ve kooperatifler aracılığıyla alınıp kullanılmalı giderler düşürülmelidir. Yaban mersini, pirinç gibi ürünlerin Gölyaka’da ekimi yapılmalı. Yılda iki ürün almak için gerekli araştırma ve girişimlerde bulunulmalı. Devletin ziraat mühendisleri büroda değil, ayağında çizme ile çiftçinin yanında olmalıdır. Hayvan ırkları ıslah edilmeli. Tarım bakanlığı yerli üretime dayalı yem üretimi ve desteği sağlamalıdır. Pirinç üreticileri ürettikleri çeltikleri soydurmak için Çorum ve Gönen’e gitmek zorundadır. Bu maliyeti artırmaktadır. Düzce bölgesine çeltik fabrikası, pirinç ve mısır kurutma tesisi kurulmalı, bir an önce halkın hizmetine sunulmalıdır” dedi.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.gunaydinduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 27.01.2022

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız