YERLİ MALI HAFTASINDA YERLİ VE MİLLİ UÇAK MAKETİ YAPTILAR

Yerli malı haftası etkinliklerinde arkadaşlarına yerli ve milli uçağı tanıtmak isteyen  Kaynaşlı ilkokulu 2. Sınıf öğrencisi Gülşen Kaya’nın bu isteğine  destek Selçuk Amcasından yani Selçuk Bayraktar’dan geldi. 

YERLİ MALI HAFTASINDA YERLİ VE MİLLİ UÇAK MAKETİ YAPTILAR
26.12.2021 - 20:33
Haber Merkezi

Kaynaşlı ilkokulu 2. Sınıf öğrencisi Gülşen Kaya, yerli malı haftasında alışılagelmiş yerli malı haftalarından farklı bir proje planladı ve Türkiye'nin ilk yerli üretim S/İHA sistemi Baykar Bayraktar TB2'nin mimarı, Baykar Savunma teknik müdürü Selçuk Bayraktar’a bir video çekip kendisinden destek istedi. 


‘Selçuk amca merhaba benim adım Gülşen. Kaynaşlı İlkokulunda 2. Sınıfa gidiyorum. Senin yapmış olduğun milli uçakları okulumda yerli malı haftasında sergilemek istiyorum. Bana bu projemde yardımcı olursan çok sevinirim” dediği videosunu Selçuk Bayrakta’ra gönderen minik Gülşen’e Bayraktar’dan kısa sürede dönüş sağlandı.  


Selçuk Bayraktar kendisinden projesi için destek isteyen  Gülşen ve sınıf arkadaşlarına  tüm Türkiye’nin gururla bahsettiği milli uçakların maketlerini gönderdi.  Çocuklar, milli uçak maketlerini birleştirerek, Selçuk amcaları gibi uçak yapabilmek için saatlerce uğraştı. 


Selçuk Bayraktar imzasıyla kendilerine ulaştırılan maket uçakları yaparken, hem hayal güçlerini hem de motor becerilerini geliştiren çocuklar, Türkiye’nin ilk yerli ve milli uçağının maketini birleştirmenin gururunu da yaşadılar. 


Projesini hayata geçiren Gülşen ise sonrasında tekrar bir video çekerek, kendisine bu projesinde destek veren  Selçuk Amcasına teşekkür etti.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.gunaydinduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 15.01.2022

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız