SOKAK KÖPEKLERİ TEHLİKE SAÇIYOR

Düzce’de sokak köpekleri tehlike saçmaya devam ediyor.  Zaman zaman saldırganlaşan köpekler vatandaşları korkutuyor.

SOKAK KÖPEKLERİ TEHLİKE SAÇIYOR
10.12.2021 - 17:48
Haber Merkezi

Düzce’de sürüler halinde sokak ve caddelerde gezen sokak köpekleri vatandaşların korkulu rüyası oldu. İstanbul Caddesi üzerinde her sokağı sahiplenen ve sürüler halinde dolaşan köpekler zaman zaman insanlara da saldırıyor.

Geçtiğimiz aylarda bir öğrenmene ve bir iş insanına sokak ortasında saldıran ve hastaneye gitmelerine sebep olan sokak köpekleri için Düzce Belediyesi’nin acilen bir çözüm bulmasını isteyen vatandaşlar, “Sokaklarda köpekler sürü halinde geziyor. Çoğu zaman bir şey yapmıyorlar ancak bazen sebepsiz yere saldırıyorlar. Belki de aç kalıyorlar bilmiyoruz. Çoğunun boyutları oldukça büyük. Üç beş tanesi bir araya gelince ister istemez korkuyoruz” dediler.

Geçtiğimiz aylarda İstanbul caddesi üzerinde yaşanan olayı anlatan vatandaşlar, “Bir adam sokakta yürüyordu sokak köpeklerinden bir tanesi arkadan adama saldırıp bacağından ısırdı. Ambülans çağırdık adamı hastaneye kaldırdılar.  İstanbul caddesi üzerinde de benzer bir olay geçtiğimiz haftalarda yaşandı. Eşiyle birlikte yürüyen adamı elinden ısırdı bir köpek. Yine onda da ambülansa haber verdik. Isırılan adam hastaneye kaldırıldı. Gün içinde buna benzer sıkça olay yaşanıyor. Normalde bu köpekler sessiz sakin hayvanlar. İnsanlara da çok alışkınlar ancak bazen sebebini bilemiyoruz saldırganlaşıyorlar” dedi.

Düzce Belediyesi’nin sokaklarda çete halinde başıboş gezen bu sokak hayvanları için bir tedbir alması gerektiğini belirten vatandaşlar, “Köpekler aç mı tok mu neden insanlara saldırıyor bilmiyoruz. Düzce Belediyesi bu hayvanların yaşam şartlarını iyileştirmeli. Bunun için proje geliştirmeli” dediler. (HABER MERKEZİ)


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.gunaydinduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 24.01.2022

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız