DÜZCE’DEKİ KALE VE SURLU YAPILAR TANITILACAK

Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürü Sabahattin Parlak, "Ceneviz Ticaret Yolu'nda Akdeniz'den Karadeniz'e Kale ve Surlu Yerleşimler" konulu konferansa katıldı.

DÜZCE’DEKİ KALE VE SURLU YAPILAR TANITILACAK
30.11.2021 - 15:05
Haber Merkezi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü ile ‘’TURKEY ONE’’ Ortak Nesiller Entegrasyonu (T-ONE) Derneği arasında "Ceneviz Ticaret Yolu'nda Akdeniz'den Karadeniz'e Kale ve Surlu Yerleşimler" konulu konferans düzenlendi.

UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi'nde yer alan "Ceneviz Ticaret Yolu'nda Akdeniz'den Karadeniz'e Kadar Kale ve Surlu Yerleşimleri" seri adaylığına yönelik farkındalık yaratmak amacıyla gerçekleştirilecek yurtiçi ve yurtdışı tanıtım çalışmalarına ilişkin imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde; 29 Kasım 2021 Pazartesi günü İzmir Ticaret Odasında gerçekleştirilen "Ceneviz Ticaret Yolu'nda Akdeniz'den Karadeniz'e Kale ve Surlu Yerleşimler" konulu konferansa Düzce Kültür ve Turizm İl Müdürü Sabahattin Parlak’ta katılım sağladı.

Konferans sonrasında açıklamalarda bulunan Parlak, ‘’Bu proje ile birlikte Düzce’mizde Kültür Turizmi anlamında bir artış olacağını ve bunun da katkı sağlayacağını öngörüyoruz. Düzce önemli bir kültür merkezi, ilimizde yer alan kültürel değerleri ön plana çıkartarak hem ilimizdeki hem de tüm Türkiye’deki turizm severlere ulaşmayı hedefliyoruz. Bu proje ile inşallah amacımıza bir adım daha yaklaşacağız.’’ ifadelerine yer verdi.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.gunaydinduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 24.01.2022

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız