2022 YATIRIM PROGRAMINA ALINDI

Yığılca Yedigöller arasında 19 köyü ilgilendiren yolda yapılan çalışmaları inceleyen İGM komisyonları, yolda bugüne kadar İl özel İdare tarafından yapılan çalışmaları raporlarken, Yedigöller grup yolunun 2022 yılı karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yatırım stratejisi planına alındığı bilgisini de paylaştı.

2022 YATIRIM PROGRAMINA ALINDI
27.11.2021 - 17:24
Haber Merkezi

İl Genel Meclisi Köye Yönelik Hizmetler ve Tarım Komisyonu ile Gençlik Spor ve Turizm Komisyonu, Düzce'nin turizmine önemli derecede katkıda bulunacak olan Yedigöller Milli Parkının Yığılca'dan geçen ve 19 köy yolunu ilgilendiren yolu konusunda yapılacak çalışmaları araştırarak inceledi ve hazırladığı raporu kasım ayı toplantılarında meclise sundu.

Yapılan inceleme ve araştırma sonucunda hazırlanan raporda;

"Düzce turizmine önemli derecede katkı sağlayan Yığılca Yedigöller Milli Parkı ilimizin önemli turizm değerlerinden biridir.

Yığılca'dan Yedigöller Milli Parkına giden grup yolunda 2019 yılı içerisinde Bekirler köyü sapağına kadar toplamda 5km sıcak asfalt çalışması yapılmıştır. Bekirler köyü sapağından Yaylatepe köyüne kadar toplam yol uzunluğu 22,5 km'dir. 2019-2020 yılı çalışmaları kapsamında, Yaylatepe köyüne kadar 25 km genişleme çalışmaları yapılmıştır.

2021 yılı çalışmaları kapsamında Karakaş Köyü- Yaylatepe arası 15 km uzunluğunda olan yolun yaklaşık 7 km'lik kısmın malzemeli bakım çalışması ( 2600 ton malzeme kullanılmıştır) idaremiz makine parkı ile yapılmıştır.

İdaremiz 2021 yılı ve sonraki çalışmalarında program dahilinde makine parkının durumuna göre Yedigöller grup yolunda bakım çalışmasına devam edilecek. Yedigöller grup yolu 2022 yılı karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yatırım stratejisi planına alındığı komisyonumuzca tespit edilmiştir." ifadelerine yer verildi.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.gunaydinduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 19.01.2022

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız