1080 TON SU TASARRUFU SAĞLANACAK

Gençlik ve Spor İl Müdürü İsa Yazıcı,  Konuralp Kız Öğrenci yurdunda uzun yıllardır yaşanan ve çözülemeyen ısınma sistemindeki su kaybı sorunun yurt teknik personeli tarafından çözüldüğünü belirtti.

1080 TON SU TASARRUFU SAĞLANACAK
27.11.2021 - 10:06
Haber Merkezi

Gençlik ve Spor İl Müdürü İsa Yazıcı, Konuralp Kız Öğrenci yurdunda yıllardır yaşanan ısınma sistemindeki su kaybı sorunun birkaç aydır hat safhaya çıktığını ve günlük 40-50 tonu bulan kaybın önlenmesi için yurt teknik personelinin canla başla çalışarak sorunu çözdüğünü belirtti. Yazıcı, “Konuralp Kız Öğrenci Yurdu’muzda uzun yıllardır kronik hale gelen ısıtma sistemindeki su kaybı problemi, yurt teknik personellerimiz tarafından giderildi. 6 bloktan oluşan Konuralp Yurdu, büyük bir titizle tek tek vanalarına kadar bakılarak sorunu çözülmeye çalışıldı. Uzun yıllardır çözülemeyen problem sonucunda Eylül ayında günlük 6 ton, Ekim ayında günlük 24 ton, Kasım ayında ise günlük 40 ton su kaçağı oluştu” dedi.

4 aylık bir çalışmayla aylık 1080 ton su tasarrufu sağlanacağını belirten Yazıcı, “Ufuk Topçu, Ahmet Tütüncü, Sedat Çarşambalı ve Samet Kocatepe’den oluşan teknik personellerimiz 4 aylık bir çalışmanın ardından bu sorunun kaynağını bularak arızayı giderdi. Uzun yıllardır bulunamayan ve çözülemeyen bu sorunun ardından aylık 1080 ton su, doğalgaz ve elektrik tasarrufuna gidilmiş oldu. Yurt İdaremize ve İlgili Personellerimize bu özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.gunaydinduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 27.01.2022

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız