DÜZCE TRAFİĞİ İSTANBUL’U ARATMIYOR

Her sabah ve akşam mesai giriş-çıkış saatlerinde oluşan trafik yoğunluğu, sürücüler için çekilmez bir çile oluşturuyor. Şehrin önemli noktalarında yoğun trafik nedeniyle metrelerce kuyruk oluşuyor.  

DÜZCE TRAFİĞİ İSTANBUL’U ARATMIYOR
27.10.2021 - 21:55
Haber Merkezi

İstanbul ve Ankara gibi önemli şehirlerin arasında yer alan ve bu şehirlerin bağlantı noktasında bulunan Düzce’de trafik sürücülere zor anlar yaşatıyor.  Özellikle sabah ve akşam mesai saatlerinde oluşan yoğun trafik nedeniyle sürücüler uzun araç kuyruğunda bekliyor. İşlek noktalar arasında bulunan çoban kavşağı, As Taksi kavşağı, olimpiyat kavşağı ve yenileme çalışması yeni biten kervan kavşağında metrelerce araç kuyruğu oluştu. Kervan kavşağında Düzce Merkez istikametine giden araçların oluşturduğu kuyruk 2 kilometreye ulaştı. Çoban kavşağında ise yoğunluktan dolayı araçlar 4 ila 5 ışıkta anca geçebiliyor. 
AS TAKSİ, OLİMPİYAT VE KERVAN KAVŞAĞINA ÇOBAN MODELİ 
Düzce’de trafiğin her geçen gün daha da yoğunlaştığı bu günlerde sürücüler trafikte fazladan mesai yapıyor. Bu konuda sürücülerden gelen talepler neticesinde As taksi ve Kervan Kavşağının da Çoban modeli ile yapılması gerektiği yönünde. Sürücüler, yapılacak bir çalışma ile hem çoban kavşağının yükünün azalacağı hem de diğer kavşakların rahatlayacağını belirttiler. 
BELEDİYEDEN TOPLU TAŞIMA ÇAĞRISI
Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü geçen hafta gerçekleştirilen ‘Temiz hava Acil Eylem Planı’ toplantısında yaptığı açıklamada, toplu taşıma kullanımın arttırılması gerektiğini vurguladı. Başkan Özlü yaptığı konuşmada, ‘’ Toplu taşıma hem hava kirliliğini önlemede hem de şehir içindeki araç sayısını azaltmada ön önemli etken. Toplu taşıma kullanımını arttırmamız gerek. Bu şekilde şehirdeki trafik yükünü de hafifletmiş oluruz’’ şeklinde açıklamalarda bulundu.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.gunaydinduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız