GÖRÜŞ MESAFESİ 40 METREYE DÜŞTÜ

Düzce’de sabah saatlerinde etkili olan sis nedeniyle görüş mesafesi 40 metreye kadar düştü. Oluşan sis nedeniyle trafikteki araçlar zorlukla ilerledi.

GÖRÜŞ MESAFESİ 40 METREYE DÜŞTÜ
27.10.2021 - 10:01
Haber Merkezi

Kış mevsiminin gelişi ve hava kirliliğinin artması nedeniyle Düzce puslu günlerine geri döndü. Evlerde kullanılan kalitesiz katı yakıt, hava filtresi olmayan fabrikaların bacalarından salınan duman ve ağır tonajlı araçların egzoz dumanı ovada bulunan Düzce’nin üstünde bir tabaka oluşturmaya devam ediyor. Kış mevsiminin iyice kendini hissettirmeye başladığı Düzce’de geceleri başlayıp gün doğumunda yoğunlaşan sis ancak öğle saatlerinde kalkıyor.

Özellikle sabahları mesai saatlerinde trafikte bir yoğunluk oluşmasına neden olan sis, Bahçeşehir, Kervan arasındaki yeni bağlantı yolunda görüş mesafesini 40 metreye kadar düşürdü. Yer yer 20 metreye kadar düşen görüş mesafesi trafikteki sürücülere zor anlar yaşattı. Uzun araç kuyruklarının oluştuğu bölgede sisin açılması ile birlikte hayat normale döndü. 

Hava kirliliği ile mücadelede kurumlar gereken tedbirleri almaya çalışsa da Düzce sisli ve puslu sabahlardan kurtulamıyor. 

 


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.gunaydinduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız