DÜZCE YAYLALARINI ÇÖPTEN VE YASAKTAN KURTARALIM

Yaylalarıyla meşhur Düzce’de herkes insanları yaylalara davet ediyor ancak bıraktığı çöpleri temizlemiyor. Hal böyle olunca da yaylalar çöpten geçilmiyor ve mangal ve kamp yasak tabelaları konuluyor. Oysa bir tek görevli ile bu sorun çözülebiliyor. 

DÜZCE YAYLALARINI ÇÖPTEN VE YASAKTAN KURTARALIM
11.10.2021 - 21:48
Haber Merkezi
0

Düzce yaylaları ile meşhur. Her gün yetkililer bir açıklama yaparak Türkiye’nin dört bir yanından insanları yaylalara davet ediyor. Ancak yaylaların hali içler acısı. Günü birlik mangalcıların ardında bıraktığı çöplerden bıkan yetkililer yaylalara kamp yasak, mangal yapmak yasak tabelaları asıyorlar. Peki bu yasak tabelalarının asıldığı yaylalara insanları neden sürekli davet ediyoruz? Sorusu ise tüm Düzcelilerin aklındaki soru…
Ne yapmak gerekiyor sorusunun yanıtları ise aslında çok basit!! Sürekli yaylalarda vakit geçiren ve çeşitli organizasyonlarla yaylaları tanıtan ve yaylalara çöp bırakıp gidenlere en çok sesi yükselen Düzce Safari Offroad Kulübü Başkanı Mehmet Albayrak, sosyal medyasından yaptığı paylaşımla basit formüllerle Düzce’nin yaylalarına misafirlerin getirilebileceği ve yine basit formüllerle çöp sorununun çözüleceğini belirtti. Albayrak, “Herkes yaylalara insan çağırıyor, turist çağırıyor. İyi güzel ama eksik olan bir şey var ki, yıllardır da bu konuyu savunurum. Yaylalarda öncelikle bölge kaymakamlığı tarafından o bölge köyünden bir görevli yayla görevlendirilecek ve o yaylanın temizliğinden sorumlu olacak. Tuvaletler yapılacak ve sadece kamp değil günübirlik mangala  gelenler de ücret ödeyecek. Bunun başka yolu yoktur. Pürenli yaylasına asılan kamp yasak, mangal yasak yazılarının sebebi bilinçsiz vatandaşlarımızdır. Bu tabelalardan daha bir çok yaylamızda göreceğiz” dedi.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.gunaydinduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 28.10.2021

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız