KURALLAR ÇİĞNENİYOR

KURALLAR ÇİĞNENİYOR
20.11.2021 - 12:55
Haber Merkezi

Türkiye Futbol Federasyonu en üst ligler hariç hiçbir takım yabancı teknik adam çalıştıramaz demesine rağmen 3. Lig 2. grupta mücadele veren İskenderunspor’un teknik adamlığını Jan Olde Riekerink yapıyor. TFF’nin bu duruma müdahale etmediği görüldü. Sağır sultanın bile duyduğu bu haberi TFF’nin neden hiç ses çıkarmadığı belirsizliğini koruyor. İskenderunspor kendi sitesinde bile teknik adamının ismini açıklarken TFF buna karşı hiçbir cezayi işlem yapmadı.

 TFF’NİN SEZON BAŞINDA AÇIKLADIĞI KURALLAR

MADDE 5 - YABANCI UYRUKLU TEKNİK ADAMLAR (1) Yabancı uyruklu teknik adamlar yalnızca en üst profesyonel ligde çalışma hakkına sahiptir. Diğer liglerde mücadele eden takımlar hiçbir unvan altında yabancı teknik adam çalıştıramazlar. (2) En üst profesyonel ligdeki takımları sportif başarısızlık nedeniyle bir alt lige düşen kulüplerin teknik adamları, kulübü ile olan sözleşmeleri sona erene kadar bu ligde görev alabilirler. (3) Yabancı teknik adamlarda aranacak şartlar her yıl TFF tarafından tespit ve ilan edilir. (4) İşbu talimat ile TFF tarafından tespit ve ilan edilen hususlara aykırı olarak herhangi bir unvan altında yabancı uyruklu teknik adam istihdam eden kulüpler hakkında Futbol Disiplin Talimatı hükümleri uygulanır denilmekte.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.gunaydinduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 15.01.2022

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız