16 YAŞINDA ŞAMPİYON OLDU

Düzce Uğur Fen ve Anadolu Lisesi öğrencisi Mecit Taha Işık, Süpermoto Open yarışında birinci oldu.

16 YAŞINDA ŞAMPİYON OLDU
26.10.2021 - 21:28
Haber Merkezi

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) tarafından Uşak’ta düzenlenen Türkiye Süpermoto Şampiyonası'nda sezonun dördüncü ve son ayak yarışları koşuldu. Şampiyona kapsamında düzenlenen Süpermoto Open yarışında Düzce Uğur Fen ve Anadolu Lisesi öğrencisi Mecit Taha Işık sezonu zirvede tamamladı.

BABASINI ÖRNEK ALDI

Motosiklet eğitimine 5 yaşında denge çalışmalarıyla başlayan 11. sınıf öğrencisi Mecit Taha Işık, babasını örnek aldığını söylüyor. Babasının da başarılı bir motosiklet yarışçısı olduğunu söyleyen 16 yaşındaki sporcu “Bu sene 5. Türkiye şampiyonluğumu aldığım için çok mutluyum. İnşallah bir dahaki sene tekrardan şampiyonluk yaşayabilirim. Hedefim Avrupa ve dünya şampiyonluğu ama aynı zamanda derslerimi de ihmal etmemeye özen gösteriyorum” dedi. 

EHLİYETSİZ YOLA ÇIKMAYIN UYARISI 
Türkiye şampiyonu olmasına rağmen bu sene ehliyetini alıp trafiğe çıkmaya başladığını söyleyen Işık “Küçük kardeşlerimize ve ehliyeti olmayan büyüklerimize kesinlikle dışarıda ehliyetsiz, kasksız, montsuz binmesini önermiyorum. Hız isteyen, aksiyon yaşamak isteyen varsa pistlere gelebilir " ifadelerini kullandı.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.gunaydinduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız