GRUBUMUZDA BULUNAN 2 TAKIM BİRBİRLERİNE GİRDİ

GRUBUMUZDA BULUNAN 2 TAKIM BİRBİRLERİNE GİRDİ
28.07.2021 - 11:07
Haber Merkezi
0

3. Ligte mücadele eden 2 Ordu takımı birbirlerine girmeye başladı. Her iki takımda Ordu ilinin takımı biziz demesine rağmen basın yoluyla kavganın başladığı, bu kavganın nereye kadar gideceği belirsizliğini koruyor.

Ordu ili merkezinde 52 Orduspor bulunurken Bölgesel amatör kümeden çıkan Orduspor 1967 takımı ile bu sayı ikiye yükseldi.  3.lig takımı ikiye yükselince her iki takımın yöneticileri  taraftarlara Ordu ilinin gerçek takımı biziz açıklamaları yapmaya başladığı  görüldü. 52 Orduspor kulüp başkanı basına yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi.

              

Sizlerin Ordu halkının ve Orduspor camiasının Kurban Bayramı’nı kutlar sağlıklı iyi günler dilerim.

2021-2022 sezonunu 52 Orduspor olarak bugün açıyoruz. Yeni sezonun kulübümüze hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.

Bugün 25 kişi tam kadromuzla 03.08.2021’e kadar burada tesislerimizde çalışacağız. 3 gün ara verdikten sonra 06.08.2021’ de Bolu kampımız başlayacak 20.08.2021’de Ordu’ya dönerek çalışmalarımıza tesislerimizde devam edeceğiz. 04.08.2021’ de de müsabakalar başlıyor. Kamp sıralarında 3-4 tane hazırlık maçı yapmayı planlıyoruz. Bu sene kadromuzda geçen seneden 12 futbolcu kalmış ve anlaşmaya varılmıştır. Dışarıdan da 13 yeni transfer yapılmıştır. Transfer sezonu Ekim ayına kadar devam etmektedir. Kamp sırasında teknik direktörümüzün talebi olursa transfer komitesine bildirilir ve transfer yapılır. Bu sene 52 Orduspor’un hedefi 2. Lige çıkmaktır. Yönetimimiz bunun için kararlıdır. Bunu başarmak için ne gerekiyorsa sağlanacaktır. Sezon sonu 2. Lige çıkmış bir takımı Ordu şehrine ve tüm Ordululara armağan etmek istiyoruz.

Bütün tecrübelerimizi, imkanlarımızı kullanarak bu işi başaracağız. Bu zorlu yolda taraftarımızın da takımına ve bize tam destek vereceğinden hiçbir şüphem yoktur. Taraftarımız takımlarına sahip çıkarsa hep birlikte mutlu sona ulaşırız.

Bir de Efsane Orduspor eski başkanı olarak bir gerçeği açıklamak için kendimi mecbur hissediyorum. 50 senedir Ordu spor camiası içerisindeyim. Efsane Orduspor yaratılırken ben de karınca kaderince taraftar olarak, yönetim kurulu üyesi olarak, 11 yıllık başkan olarak bu güzide camianın içerisinde bulundum. Efsane takım bugün Ordu 2. Amatör kümede başında mahkemece atanmış bir kayyumun elindedir. Bugün itibariyle 200 Milyon TL’ye yakın bir borç bulunmaktadır. Geçen hafta 3. Lige çıkan takımla hiçbir alakası yoktur. Açıkçası bugün başkanı olduğum 52 Orduspor’la ve diğer takımın Efsane Ordusporla hiçbir bağlantısı ilişkisi yoktur. Kamuoyu maalesef yanlış bilgilendirilmektedir. İnşallah borçları kapatılır ve borçlarından kurtulur. 52 Orduspor olarak Efsane Orduspor ile birleşmeye hazırız. Ve bunu spor kamuoyuna taahhüt olarak veriyoruz. Bizler Efsane Orduspor’u diriltmenin ve geri dönmesinin peşindeyiz. Efsane Orduspor’un ismi ve logosunun bir kulüp tarafından kullanılması mümkün değildir.

Maalesef geçen hafta belediye önünde yapılan kutlamalarda bizlere hakaret edilmiştir. Üzüntü ile belirtmek isterim ki orada bulunan yetkililer ve yöneticiler tarafından susturulmamıştır ve keyifle izlenmiştir. Orduspor ruhunda ahde vefa vardır. Bu hareket hiçbir şekilde yakışık almamıştır. Yapılan bu hareketi Efsane Orduspor camiasının takdirine bırakıyorum dedi.

 


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.gunaydinduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız