GENÇLER AŞI OLMALI

Düzce’de artan vaka sayılarında, Türkiye genelinde olduğu gibi genç nüfusun hastalanma oranı her geçen gün artıyor. 2. Doz aşılama çalışmaların devam ettiği Düzce’de bir an önce gençlerin aşı olması için teşvik edilmesi gerekiyor.

GENÇLER AŞI OLMALI
13.10.2021 - 23:16
Haber Merkezi
0

Düzce’de artan vaka sayıları her kesimden vatandaşı endişeye sevk ederken, hastalananlar arasındaki gençlerin artan sayısı ise özellikle aileleri endişelendiriyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Gençlerimiz aşı olmalı” diyerek durumun vahametini gözler önüne sererken, gençlerin aşıya olan ilgisizliği ise toplumu tehlikeye sokuyor. 
Düzce Valiliği ve İl Sağlık Müdürlüğü’nün yanı sıra Düzce Belediyesi’nin de çeşitli projelerle destek verdiği gençlerin aşılanma kampanyalarından ise istenilen sonuca henüz ulaşılabilmiş değil.  Yüz yüze eğitimin başlaması ve havaların soğumasıyla birlikte kapalı mekanlara geçişin neden olduğu vakalardaki artışlarda özellikle genç nüfusun virüse yakalanma oranları her geçen gün artıyor. 
Düzce’de de ilgili kurumların gençleri aşıya teşvik edecek projelerle  bir an önce harekete geçmesi, okullarda aşının gerekliliğini anlatan seminerler düzenlenmesi ve toplumsal bağışıklığın kendi sağlığımız başta olmak üzere değer verdiğimiz tüm insanların sağlığı için ne kadar önemli olduğunun gençlere anlatılması gerekiyor. 


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.gunaydinduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 28.10.2021

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız