• 24.11.2021 13:43

Düzcespor 3.lig 2.grupta liderliği hiçbir takıma bırakmazken, rakiplerin maddi olanakları daha fazla olmasına karşı, takımımızın maçlarda istekli ve arzulu oluşunu saha içinde görebiliyoruz. Düzcespor oyuncu grubunun aslan parçaları sahada kendilerini parçalarken, taraftarımız hop oturup hop kalkarken, oynadıkları oyun ve mücadele sonunda lider olmanın mutluluğunu şehrimize yaşattılar. Bu gurur Düzce ilinin!  Örneğin, Rakip takımlardan Iğdır FK takımının başında büyük güç bulunurken, kendilerine Iğdır valiliği, Iğdır Belediyesi maddi manevi destek sağladıkları biliniyor. Bir diğer rakibimiz İskenderunspor ise Hatay ilini arkasına almış,  her türlü imkânların seferber olduğu bir takım.  Her iki rakip takımın da sabit gelirleri olduğu bilinen gerçekken,  Düzcespor böyle bir geliri olmamasına rağmen, mücadeleyi hiç bırakmıyor.

BAŞARININ ANAHTARI

Düzcespor’un bu takımların önüne kalmaya ve lider olmaya devam edebilmesi için sayın valimizin, sayın Düzce belediye başkanımızın, Düzcespor oyuncu grubunun yanında olduğunu göstermesi, zaman zaman maçlara gelmesi, zaman zaman idmanları izlemesi gerekiyor. Bu durum oyunculara güç, kuvvet  moral ve motivasyon sağlayacaktır. Futbolu sevmeyebilirsiniz ama bu kentin tek takımı olan Düzcespor, bu şehrin namusu bu şehrin koça çınarı bunu unutmayalım.

NE YAPILMASI GEREKİYOR?

Düzcespor hafta sonu grubunun en zorlu maçına çıkarken, oyuncularımızı tesislerde ziyaret ederek motivasyonlarına katkı sunulabilir.  Düzcespor için Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün takıma gelir getirecek yerleri ivedi bir şekilde gösterilmesi çok doğru olacaktır.

Bu nedeni ise, her iki rakibimizin devre arasında yapacağı hamleler daha güçlü olacak. Her iki takımla başa baş oynamamız için gerekli maddi ve manevi desteğin önemi çok fazla. Bu takımın oyuncuları her şeyi hak ediyor bizler bunu görebiliyoruz. Sizler bunu yapmanız halinde Düzcespor bir üst lige çıkacaktır.

Saygılarımla Mustafa Yıldırım.