• 30.10.2017 09:58

Maç öncesi yazımda Arca demiştim bundan bir kaç yıl sonra büyük takımlarda boy gösterecek, direksiyonu maç boyunca hiç bırakmadı.

Maça iki takımda hızlı başladı ilk dakikalar karşılıklı sayılar ile geçilirken Takımızda Ersin Eren takipte Sertay Deniels ile sayılar buldu ilk çeyrek savunma iki takımda da ikinci planda tutuldu ve ilk çeyreği 28-24 geride bitirirdik.

İkinci çeyrek tam bir kabus gibi başladı. İzzet,Pilepicve Arcaya bir türlü önlem alamayan ve rakibin pas trafiğini kesemeyen takımımız rakibin dışarıdan şutlarinada engel olamadı. Hunt’un boyali bölgedeki agresif oyunu takımımızın sayı bulmasını sağladı. Corin’inde3 faul alması kenara gelmesiyle tamamen oyun momentini rakibine kaptıran ekibimiz soyunma odasına 38-58 ile girdi.

İkinci yarı ise iki takımda savunmada agresif başladı ekibimiz rakibin üç hücumunu iyi savundu ama dış atış oyuncumuzu bir türlü bulamayan takımımız farkın erimesini sağlayamadı ve  Erenin teknik faulu ile rakib tekrar oyunda üstünlüğü ele geçirdi . Takımımız Erenden sayılar bulurken rakibe Hırvat Pilepic  bir orkestra şefi gibi takımını yönetti ve Daniels ve Sertay ile üstünlük sağladı final periyoduna 74-51 geride girdik.

Final periyoduna ise aradai sayı farkı yüzünden dış atış savaşına döndü ve Hırvat Pilepic burda da iş başındaydı bizde ise Corin istatistik kâğıdını doldururken Bench katkısı alamayan takımımız sahadan 95-82 mağlup ayrıldı.

Maç analizlerinde kim kaç sayı atmış veya şu dakikalarda neler olmuş anlatmasını sevmem çünkü hangi haber sitesini girecek olursak karşımıza hep aynı istatik kağıdı çıkıyor biri yazıyor diğer siteler aynısı alıyor.

Maça bizim açımızdan baktığımızda... Rakibin hiç bir oyununa karşılık veremedik ve Bechten bir oyuncu bulamadık sahada Ersin Görkemin gayreti ve Hunt’un iyi niyet ile oynamasından başka bir şey yoktu.Corin maç boyunca Sertay ile uğraştı ve erken faul problemine girdi biri uyarması lazım Corin'i,sahada kimin lider olacağı konusunda belirsizlik var Bench heyecanlı değil,Samet, Ayberk oynamaya değilde Benche oturmaya gelmişler sanki giden oyuncularımızı (Türk) gözlerimiz aradı.

Rakipte Arcanin direksiyonda, Izzet ve Fırat'in başrolde oynadığını Üçünün genç oyuncular olduğunu unutmayalı Bazi kararlar alınmalı lig uzun ve zorlu yolun başında alınan kararlar her zaman başaralı getirir. Haftaya Bursaspor ile deplasmanda oynayacağız maçta başarılar.