• 18.10.2018 13:41

24 Haziran’da Düzce’de ağır bir yara alan AK Parti, silkelenip kendisine gelmesi gerekirken, parti içinde ki kısır çekişmeler buna engel oluyor. Yerel seçimler öncesi parti içinde baş gösteren koltuk kavgası iyice ayyuka çıktı.

AK Parti’de tam bir Game of Thrones dizisi yaşanıyor. Herkesin amacı koltuk sahibi olmak. AK Partililerin bu dönem en büyük özelliği ise kendilerine söylenen her şeye inanmaları. Bunu teyit etme gibi bir düşünce içinde değiller.

Fitne AK Partiyi ele geçirmek üzere. Sahte gülücükler, sahte tokalaşmalar, sahte sarılmalar…

MHP’ye bakıyoruz en güçlü iki adayı birbirine sarılıp başarı diliyor. Tebrik ediyor. Hedefleri parti olarak yerel seçimlerde başarılı olmak. Amaçları parti olarak Düzce Belediye Başkanlığını kazanmak. Dikkat! Ahmet, Mehmet değil parti olarak kazanmak istiyorlar ve bu doğrultuda çalışıyorlar.

AK Partiye geri dönelim. AK Parti hala isimleri tartışıyor, ne ortaya net bir isim çıkarabiliyorlar ne de bir isim etrafında birleşebiliyorlar. Bu birleşememe durumu en çok AK Partiye zarar veriyor ancak şu an da parti kimsenin umurunda değil. Herkesin hesabı belediye başkanlığı koltuğuna oturmak.

Böyle devam ederlerse o koltuğu da kaybedecekler ama farkında değiller.

Beyler! Kendinize gelin, silkelenin, ayağa kalkın! Davanıza ihanet ediyorsunuz, “Biz” demekten vazgeçtiniz, “Ben” demeye başladınız. Bu sizin şahsi davanız değil. Hesaplaşma yeriniz siyaset sahnesi değil.

MHP doludizgin gidiyor, dörtnala koşuyor, sizler aynı hız ile geriye koşuyorsunuz. Birileri sizlere bir rol vermiş ve rolü harfiyen uyguluyorsunuz. Oyuna geliyorsunuz, ekilen fitne tohumlarının dibine can suyu döküyorsunuz.

Sidik yarışını bırakın, sarılın, hedefinizi açıkça belirleyin ve seçmenizi buna inandırın. Seçmen, sizin kararsızlığınız ve kavganız sebebi ile sizden uzaklaşıyor. Birbirinize destek olmak çok zor değil, “Ben değil, o daha iyi yapar” demek zor değil. Asıl başarı ve güç kendi yerinize başkasını önerebilmektir. Bunu yapabildiğiniz gün Düzcelide yeniden size sahip çıkar.

Halk sizden umudunu kesmek üzere. Buna izin vermeyin. Eğer buna izin verirseniz onu geri kazanmak sizler için çok zor olacaktır.

Sırattasınız, ya düşeceksiniz ya da geçeceksiniz. Tarihi bir karar vermek üzeresiniz. Tüm olumsuzları ortadan kaldırmak ya da toprağa canlı canlı girmek sizin elinizde.

Size kimse bir şey yapmadı, siz ne ektiyseniz onu biçiyorsunuz. Son hasadı kaçırmayın. Birlik, beraberlik görüntüsü vermek halkın isteklerini yerine getirmek bu kadar zor olmasa gerek. Halkın içine girmek, dertleşmek, sizlerin yapamayacağı şeyler değil.

Yerel seçimlere az bir süre kaldı. Tüm bunları yapacak ve yaptıracak olan da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “İllerde patron il başkanlarıdır” lafına istinaden Hikmet Keskin’dir. Gerekirse kulaklarından tutacak vatandaşın önüne atacak. Vatandaş o hırsını alacak. Karşısında görecek, sayacak, sövecek, bağıracak çağıracak ama kendisine değer verildiğini hissedecek.

Sırattasınız, kıldan ince kılıçtan keskin. Aşağısı alabildiğince cehennem. Mazeretler sizi bir kurt gibi bitirir. Planlar ise gideceğiniz yerin tren biletidir. Bu treni kaçırmayın benden uyarması…