55 BİN LİRAYA ÇIKMASI BEKLENİYOR

55 BİN LİRAYA ÇIKMASI BEKLENİYOR
6.01.2022 - 11:54
Haber Merkezi

Memur maaşlarının ve maaş kat sayılarının belirlenmesinin ardından milyonlarca kişi gözünü bedelli askerlik ücretine çevirdi. Milli Savunma Bakanlığı'ndan resmi açıklama henüz gelmezken, yapılan hesaplamaya göre, 43 bin 151 lira olan bedelli askerlik ücretinin 55 bin 489 liraya çıkması bekleniyor.

Maaş kat sayılarının artmasının ardından bedelli askerlik ücretine de zam gelmesi bekleniyor. 2021 yılının ikinci yarısında, bedelli askerlik için 43 bin 151 lira ödeme yapılıyordu. Memur maaşlarının ve maaş kat sayılarının belirlenmesinin ardından gözler bedelli askerlik ücretine çevrildi.

NTV'nin haberine göre; yeni memur maaşı kat sayısı ile yapılan hesaplamaya göre, yeni bedelli askerlik ücretinin 55 bin 489 lira olması bekleniyor. Böylelikle bedelli askerlik ücreti yüzde 28-29 oranında artmış olacak. Bu rakam 2022 yılının temmuz ayına kadar geçerli olacak. Temmuz ayından sonra bedelli askerlik ücreti yeniden güncellenecek.

 


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.gunaydinduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 17.01.2022

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız