TOPLUMSAL BAĞIŞIKLIĞA AZ KALDI

Grip vakalarıyla birleşen Covid 19 korkutmaya devam ediyor. Bir türlü 2. Doz aşılamada mavi kategoriye geçemeyen Düzce yüzde 1,8’lik farkı da kapatırsa, toplumsal bağışıklığa bir adım daha yaklaşacak.

TOPLUMSAL BAĞIŞIKLIĞA AZ KALDI
22.11.2021 - 09:52
Haber Merkezi

Geçtiğimiz aylarda birden artan vaka sayılarında Düzce düşüşe geçti. 100 binde 500’lerin üzerine çıkan vaka oranı, kasım ayı itibariyle düşmeye başladı. Yüz binde 376,57’ye kadar düşen oranlar sevindirirken, 2 doz aşılamada bir türlü istenilen seviyenin yakalanamaması endişe yaratıyor. Uzun süredir yüzde 70’lere kilitlenen 2. Doz aşılama oranı minimum düzeyde artışlarla mavi kategoriye doğru ağır ağır ilerliyor.  Korona virüs salgını ile mücadele kapsamında uygulanan aşılama çalışmalarında Düzce 2. doz aşılamada yüzde 73.2’i zorla gördü.

 

Ülke genelinde aşılama çalışmaları devam ederken, Düzce’de de köy köy 2. doz aşılama çalışmaları sürüyor. Korona virüste vaka oranlarının yüksek olduğu Düzce, aşılamada da mavi şehirler arasına girmek için yoğun çaba sarf ediliyor. Düzce’de aşılama oranı yüzde 73.2’ye kadar ulaştı. Yüzde 1.8’lik bir farkın kaldığı Düzce, ülke genelinde yüzde 75’e yakın olan 21 şehir arasında ilk 5’te yer alıyor.

Düzce 2. doz aşılamada yüzde 75’in üzerine çıkarsa toplumsal bağışıklığa bir adım daha yaklaşmış olacak.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.gunaydinduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 27.01.2022

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız