VALİLİĞİN RESMİ SAYFASINA GELEN YORUMLAR GÜLÜMSETTİ

Düzce Valiliği’nin twitter sayfasında normalleşmeyle ilgili hem gülümseten hem düşündüren yorumlar geldi. Bugün (17 Mayıs) itibariyle başlayan kademeli normalleşme sürecinin detaylarının paylaşıldığı sayfaya gelen yorumların çoğu düğünlerle ilgili. “ Bizim düğün masrafımızı karşılayacak mısınız” diye soran da var, 2. Aşısını yaptıran 65 yaş üstüne serbestlik konusunda “ 80 yaşındaki babamı nasıl durduracağız”, “ kimsenin olmadığı yerde çadır kursak” diyen de..

VALİLİĞİN RESMİ SAYFASINA GELEN YORUMLAR GÜLÜMSETTİ
17.05.2021 - 14:54
0

29 Nisan’da başlayan tam kapanma 17 Mayıs itibariyle sona erdi. İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelge uyarınca bugün (17 mayıs) itibariyle kademeli normalleşme takvimi başladı. Düzce valiliği de kademeli normalleşme takviminde yer alan yasakları twitter sayfasından yayınladı.

Kamu Kurumlarındaki Mesai Uygulamaları, Eğitim, toplu etkinlikler, nikah ve düğünler , konaklama tesisleri konusunda 17 Mayıs - 1 Haziran tarihleri arası uygulanacak Kademeli Normalleşme Tedbirlerinin paylaşıldığı sayfaya gelen birbirinden ilginç yorumlar ise hem güldürdü hem düşündürdü.

Gelen yorumlarda en çok bilgi istenen konular, marketlerin hafta içi çalışma saatleri, mesire alanları, nikah ve düğünler ile 65 yaş üstü 18 yaş altı vatandaşlarla ilgili yasaklar.

İŞTE O SAYFADA YER ALAN İLGİNÇ YORUMLAR:

“Peki çadır kampı yapmak istesek bu durum nasıl değerlendirilir. Kamping vs değil de doğada kendi kendimize olabileceğimiz bir ortamda”

“Cidden soruyorum biri cevap verebilir mi 18 yaş altı velisiyle toplu taşıma kullanabilir mi”

“Babam 90 yaşında 2 aşısını da oldu, annem 70, Çinin aşısının yeterli koruma yapmadığı açıklaması üzerine aşı olmaktan vaz geçti. Ben 41 yaşındayım henüz aşı sıram gelmedi ki gelse de hangisi olmalı kafam karıştı.2 aşısını olanı serbest bırakmak ne kadar doğru babamı tutamayız artık”

“18 yaş altı dışarı çıkabiliyor ama toplu taşıma yasak. Ee dışarı çıkmalarının ne anlamı var? Herkesin özel aracı yok ya da taksiye binemez farkındaysanız. Köyde yaşayan insanlar, çocuklar var. Evlerinin önüne çıksınlar diye mi bu izin?”

“Lütfen, sokağa çıkma kısıtlaması sırasında, açık hava yürüyüşlere, spora, bisiklete, yüzmeye izin verin artık. Oturulmasın, toplanılmasın, piknik yapılmasın ama açık hava serbest olsun. Lütfen...”

“Mesire alanları durumu nedir? Giriş-çıkışlar serbest mi? Ateş yakmak serbest mi? Bu konuda da bir açıklama yapsaydınız keşke”

“Peki çadır kampı yapmak istesek bu durum nasıl değerlendirilir. Kamping vs değil de doğada kendi kendimize olabileceğimiz bir ortamda”

"18 yas altı öğrenciler toplu tasıma kullanamaz, MEB’in kararına göre 1-12 arası okula devam edecek" sanırım öğrencilerin kanatları var uçarak okula gidiyor.”

“Aşı yaptıran 65 yaş üstüne ve  18 yaş altına kısıtlama yok maddesi ile toplu taşıma kullanamazlar maddeleri birbiri ile çelişmiyor mu?”

“Hafta sonu askere gideceğim. Seyahat izin belgesi almam gerekiyor mu ?”

“bizim düğün masraflarımızı karşılayacak mısınız? Karşılayacaksanız yapmayalım nikah şeklindeki düğün merasimimizi.”

“bende şu an bu konuyu merak ediyorum şimdi ben nikah kıyabilecek miyim ? merasim yasak diyor işlemler devam etmekte diyor bir şey anlamadım ya”

“Umarım 1 haziranda sonra hafta sonları açılır. Nikahımız var kara kara düşünüyoruz.”

“Yine düğünümü erteliyorum inşallah bu son olur”

“Düğünüme dokunma !”

“Düğün merasimleri açılmalı evlenemiyoruz sınırlı da olsa düğünleri açın artık”

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.gunaydinduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.