İSTANBUL CADDESİNDE ÇALIŞMALAR HIZ KESMİYOR

Şehrin kalbi konumundaki İstanbul Caddesi boyunca uygulanacak olan "Kent Estetiği Projesi" için ilk kazma tam kapanma ile birlikte vurulmuştu. Caddede asfalt ve kaldırımlarda çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

İSTANBUL CADDESİNDE ÇALIŞMALAR HIZ KESMİYOR
2.05.2021 - 17:03
0

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü'nün bir süre önce "Şehrin Kalbinde Büyük Dönüşüm" sloganı ile açıkladığı "Kent Estetiği Projesi"nin startı geçtiğimiz günlerde verildi. Mart ayında cadde üzerinde bulunan ağaçlar, zarar verilmeden kökleri ile birlikte sökülmüş, Düzce'nin çeşitli noktalarına nakledilip dikim işlemi gerçekleşmişti. 17 günlük tam kapanma dönemini fırsata çeviren Düzce Belediyesi İstanbul Caddesi’nde önce tabelaları kaldırdı, ardından cadde üzerindeki asfalt ve kaldırımların söküm işlemine başladı. Söküm işlemlerinde elektrik ve doğalgaz hatlarının yüzeye 15-20 santimetre derinlikte olduğu tespit edilirken, yeni projede bu hatların prosedüre uygun olarak 60 santimetre derinliğe alınacağı belirtildi.

Ramazan Bayramı sonuna kadar caddenin taş örme işlemine hazır hale getirilmesi planlanırken, daha sonra ağaç dikim işlemleri ve kademeli olarak cadde üzerinde bulunan binaların cephe giydirme uygulamaları başlayacak.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.gunaydinduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız