ÖZTÜRK: FINDIK REKOLTE ÇALIŞMASI BAŞLADI...

Düzce ziraat odası başkanı Ramazan Öztürk rekolte çalışmaları ve ÇKS kayıtları ile alakalı Oxijen TV mikrofonlarına açıklamalarda bulundu.

ÖZTÜRK: FINDIK REKOLTE ÇALIŞMASI BAŞLADI...
15.06.2021 - 17:45
0

Yaklaşan fındık sezonu öncesi rekolte çalışmalarına ziraat mühendisleri ile birlikte başladıklarını belirten Öztürk, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “ Ziraat Mühendislerimiz ile birlikte fındık bahçelerimizde rekolte çalışmalarımıza başladık. İlerleyen günlerde çalışmalarımızın sonuçlarını çiftçilerimiz ile paylaşacağız. Şunu söyleyebilirim bizim gözlemlediğimiz kadarıyla Doğu Karadeniz’e göre bizim bölgemizde rekolte daha yüksek. Doğu Karadeniz’de yaşanan afetler dolayısıyla bu sene rekolte o bölgelerde daha düşük olacaktır.

ÇKS KAYITLARINDA SON GÜN 30 HAZİRAN

Çks kayıtlarımız tüm hızıyla devam ediyor. Çiftçilerimizden kayıt olmaları için son günü beklememelerini istiyoruz. Son gün yaşanılan sistemsel aksaklıklar nedeniyle hiç bir çiftçimizin mağdur olmasını istemeyiz. Çiftçi Kayıt Sistemine kayıt olmayan çiftçilerimiz sizinde bildiğiniz gibi TMO’ya ürünlerini veremiyorlar. Çiftçilerimizden ricamız son güne bırakmadan ÇKS kayıtlarını yaptırmalarıdır.

YAĞIŞLAR ÇİFTÇİLERİMİZİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRÜYOR

Tüm Türkiye’de kuraklık yaşanmasına rağmen Bölgemizde yaşanılan yağışlar çiftçilerimizin yüzünü güldürüyor. Çiftçilerimizin yağışlar nedeniyle hiç bir tedirginliği olmasın. Ürünlerin bakımlarını aksatmadan yapmaya devam etsinler.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.gunaydinduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.