ATAY VE ÖZLÜ GAZETECİLER GÜNÜ'NÜ KUTLADI

ATAY VE ÖZLÜ GAZETECİLER GÜNÜ'NÜ KUTLADI
10.01.2022 - 10:54
Haber Merkezi

GAZETECİLER MÜHİM BİR VAZİFEYİ YERİNE GETİRİYORLAR

Düzce Valisi Cevdet Ataş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, “Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsız, objektif, özel hayata ve kişisel haklarına saygı gibi birçok değeri içinde bulunduran mühim bir mesleği icra eden gazetecilerimiz, mühim bir vazifeyi yerine getirmektedirler” dedi.

Vali Atay, “Kamuoyunu bilgilendirmek adına doğru haber verme, tarafsız, objektif, özel hayata ve kişisel haklarına saygı gibi birçok değeri içinde bulunduran mühim bir mesleği icra eden gazetecilerimiz, günün her saatinde ve zor şartlarda, mesuliyet duygusu içerisinde toplumumuzu bir yandan gelişen vakalar karşısında aydınlatırken bir yandan da halkımızın istek ve beklentilerini yansıtarak mühim bir vazifeyi yerine getirmektedirler” dedi.

Atay, “Görsel ve yazılı medyanın yanında gelişen günümüz teknolojisiyle sosyal medya gibi anlık haberleşme ve bilgi paylaşım ağlarının etkinliğinin günden güne arttığı günümüzde, gazetecilerimizin üstüne düşen mesuliyet her zamankinden daha fazla önem arz etmektedir.

İnanıyorum ki, gazetecilerimiz haiz oldukları bu mesuliyet ile ilimizin ve ülkemizin sorunlarını, ihtiyaçlarını, taleplerini yetkililere ve kamuoyuna aktarmak ve sorunların çözümünde önerileriyle toplumdaki mekanizmanın daha sıhhatli bir biçimde çalışmasına destek olan; ekonomik, toplumsal ve kültürel gelişimine katkı sağlamak için müspet rol üstlenmeye devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle; Düzce’mizin sosyal, kültürel, ekonomik ve diğer alanlardaki gelişimine, etkin bir şekilde tanıtımına değerli katkıları olan, görevlerini her şartta mesai mefhumu gözetmeksizin büyük bir emek ve özveriyle yerine getiren emektar basın mensuplarımızın “Çalışan Gazeteciler Günü” nü en kalbi duygularımla kutluyorum” dedi.

***

“KAMU VİCDANININ OLUŞMASINDA BÜYÜK ROL OYNAMAKTADIR”

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında, gazetecilerin toplumun gözü, kulağı ve dili olduğunu ifade ederek, “Ciddi sorumluluk gerektiren bir meslek olan gazetecilik,  kamuoyu vicdanının oluşmasında ve ortak değerlerin pekişmesinde büyük rol oynamaktadır” dedi.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı. Özlü, mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Basın ahlak ve ilkeleri çerçevesinde kamuoyunu doğru, hızlı ve tarafsız şekilde bilgilendiren gazeteciler, demokrasimizin vazgeçilmez unsurlarının başında gelmektedir. İletişim teknolojilerinin gün geçtikçe geliştiği, değiştiği ve çeşitlendiği günümüzde, buna nazaran bilgi kirliliklerinin yaşandığını da görmekteyiz. Bunun önüne geçmek adına basın mensuplarının sorumlulukları daha da artmaktadır. Gazeteci, bu manada toplumun gözü, kulağı ve dilidir.

 

Ciddi sorumluluk gerektiren bir meslek olan gazetecilik,  kamuoyu vicdanının oluşmasında ve ortak değerlerin pekişmesinde büyük rol oynamaktadır. Zor şartlara rağmen, mesai mefhumu gözetmeksizin, mesleki saygınlıklarını gerektiği gibi yerine getirerek haberleri doğru, eksiksiz ve güvenilir şekilde halka aktarma görevini sürdüren basın mensuplarımıza içtenlikle teşekkür ediyorum.

Bu vesileyle, görevi başında hayatını kaybeden, mesleğe yıllarını verip ebediyete irtihal eden basın emekçilerimizi rahmetle anıyor, bugün haber peşinde koşan tüm basın çalışanlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlayarak, başarılı çalışmalarının devamını temenni ediyorum.”


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.gunaydinduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 27.01.2022

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız