KAYAK MERKEZİ İÇİN GİRİŞİMLER VAR

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, vatandaşın bir belediye başkanından beklentisinin halkın içine girmesi olduğunu söyleyerek, Düzce'de belediye başkanlarının vatandaşla iç içe olarak, daha iyi hizmetler yapacağına inandığını vurguladı. 

KAYAK MERKEZİ İÇİN GİRİŞİMLER VAR
18.11.2021 - 15:43
Haber Merkezi

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Oxijen Tv'de yayınlanan Oxijen Kulis programına konuk oldu. Hendek'te yapılan çalışmalardan söz eden Babaoğlu, ilçeye verilen bazı hizmetlerde Sakarya Büyükşehir Belediyesi ile koordinasyonlu hareket edildiğini belirtti.
Babaoğlu, " İlçede alt yapı, üst yapı, caddelerde, ana arterlerde yapılan çalışmalar, kanalizasyon, su faturalandırma, ilçelerden İl’e giden araçların koordinasyonu bu hizmetler, cenaze hizmetleri, itfaiye hizmetleri büyükşehir belediyesinde, tüm mahallelerin yol bakım onarım çalışmalarını biz yapıyoruz.  Büyükşehirle vatandaşın arasındaki koordinasyonu sağlıyoruz, muhtarların hangi isteklerinin öncelikli olduğunu iletiyoruz. " dedi.
Nüfusu 90 bin civarında olan ilçede bulunan ve Gölyaka ile sınır olan Dikmen yaylası ile Düzce'nin  Kardüz yaylası karşılaştırılırken,  Dikmen yaylasında doğalgaz olması büyükşehrin avantajı olarak gösterildi.  Babaoğlu, yaylalarara yapılan yatırımların bölgeye ekonomik ve tanınırlık olarak katkı sağladığını vurguladı. Büyükşehir belediyesi ile birlikte Dikmen yaylasında kayak merkezi oluşturma yönünde girişimleri olduğunu dile getirdi. 
Düzce’nin geçmiş dönem belediye başkanları ile iyi ilişkiler içinde olduğunu zaman zaman görüştüğünü söyleyen Babaoğlu, Belediye Başkanı Faruk Özlü ile de bir çok ortamda görüşme fırsatı bulduğunu belirtti, hem geçmiş dönemlerde hem de bugün belediyelerin yaptığı çalışmalarla Düzce'nin şehir hüviyetine kavuşmuş bir il olduğunu vurguladı. 
Babaoğlu, " Şehirde yapılan çalışmalarla bir ivme katediyorlar. Vatandaşla daha iç içe olarak, muhalefetin, kanaat önderlerinin fikrini alacak şekilde bir mekanizma kurularak daha iyi hizmetler yapacaklarına inanıyorum." şeklinde konuştu. 
Gölyaka ve Gümüşova’da sanayi alanları olduğunu, özellikle otomotiv sanayi konusunda çalışma yapılabileceğini söyleyen Babaoğlu,  "Efteni var elinizde turizm alanı, termal turizmi yapılabilir, Akçakoca’da deniz var. Düzce'nin bu değerleri var." dedi.
Vatandaşın belediye başkanından  istediğinin yol, su olmadığını söyleyen Babaoğlu, " Vatandaşın asıl beklentisi   ona dokunmak, iyisinde kötüsünde beraber olmak, onlardan birisi olmak, hepimizin ihtiyacı olan hoşgörü ve tevazu göstermek, makamların büyüsüne kapılıp insanlara yüksekten bakmamak, herkesin seviyesinde olmak" ifadelerini kullandı.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.gunaydinduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız