MEZARLIKLAR DOLDU TAŞTI 

Kurban Bayramı 20 Temmuz günü tüm İslam alemi tarafından karşılanacak. 

MEZARLIKLAR DOLDU TAŞTI 
19.07.2021 - 17:20
Haber Merkezi
0

Kurban Bayramı öncesinde her bayram arefesinde olduğu gibi mezarlıklar doldu taştı.Düzceli vatandaşlar her arefe olduğu gibi yakınlarının mezarına giderek Yasin-i Şerif okuyup, dua etti. En hüzünlü görüntüler ise şehitliklerde yaşandı. Yıllardır evlat hasretiyle yüreği yanan anneler, oğullarının mezar taşını öpüp teselli buldular.


Her bayram öncesi olduğu bu arefe gününde de mezarlık ziyaretlerini gerçekleştirdiklerini ifade eden şehit yakınları, "Bayramlar herkes için birleştirici ve bütünleştiricidir ama biz şehit aileleri için hüzünlü günlerdir. Evlatlarımız bizlere gelemediği için biz onların mezarlarını ziyaret ediyoruz. Her bayram öncesi mezarlığa gelerek dua ediyoruz. Allah kimseye böyle acılar yaşatmasın" dediler.


Düzce Şehir Mezarlığında Düzce Belediyesi tarafından Kur-an'ı Kerim okutularak ziyaretçilere su, kolonya ve şeker ikramında bulunuldu.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.gunaydinduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.