O AİLEDEN GERİYE KALAN TEK ŞEY BU RESİMLER OLDU 

2019 yılında,   Akçakoca ilçesine bağlı  Esmahanım köyünde meydana gelen ve 7 kişinin hayatını kaybettiği sel faciasının 2. yıl dönümünde  hayatını kaybedenler rahmetle anılıyor. 

O AİLEDEN GERİYE KALAN TEK ŞEY BU RESİMLER OLDU 
19.07.2021 - 13:58
Güncelleme 19.07.2021 - 13:59
Haber Merkezi
0

Akçakoca ilçesine bağlı Esmahanım köyünde yaşayan ve 2 aileden 4’ü çocuk 7 kişinin hayatını kaybettiği sel felaketinin 2’inci yıl dönümünde Esmahanım Köyü yine geçtiğimiz haftalarda meydana gelen ikinci sel felaketinin yaralarını sarmaya çalışıyor. 

NE OLMUŞTU? 


Düzce’de 17 Temmuz 2019 tarihinde akşam saatlerinde başlayan ve 18 Temmuz 2019 gün boyu devam eden yağış, Cumayeri ve Akçakoca ilçelerinde etkili olmuştu.


Yoğun yağıştan Cumayeri ilçesi Dokuzdeğirmen köyü ile Akçakoca ilçe merkezi ve Akçakoca ilçesine bağlı Dilaver, Esmahanım, Uğurlu Melenağzı ve Kurukavak Köylerinde etkisini göstermiş ve sel felaketine dönüşmüştü.  Yağan yağmurun sele dönüşerek afet oluşturması sonucu iki aileden 4 ü çocuk olmak üzere 7 vatandaşımız hayatını kaybetmişti.


Sel felaketini yerle bir ettiği Akçakoca Esmahanım köyünden Nilgün Kaplan (39) ve kızı Funda (9), ikizleri Sinem, Sanem (7) ile Cengiz (55) ve Fatma Töngel (42) çiftiyle çocukları Kağan (3) sel sularına kapılarak hayatlarını kaybetti.
2 yıl sonra yine sel
2 yıl önce 4’ü çocuk 7 kişinin ölümü ile sonuçlanan sel felaketinin ardından Esmahanım köyünü tekrar sel vurdu. İstinat duvarları çöktü, kanalizasyon hattı sele kapıldı. Okul bahçesi ise selden kalanlarla doldu.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.gunaydinduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.