TEPKİLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü'nün Merkez Av Komisyonu tarafından alınan karar göre, Bolu’da 15 kızıl geyik avlanması için karar verildi. Bazı kesimlerin karara tepki göstermesi bekleniyor. Geçtiğimiz aylarda birçok ilde yapılması planlanan geyik avı toplumdan gelen tepkiler üzerine iptal edilmişti.

TEPKİLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR
15.06.2021 - 18:00
0

Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü'nün, Merkez Av Komisyonu kararları kapsamında, Türkiye genelinde 2021-2022 Av Yılı Av Turizmi Uygulama Talimatı ile avlanmasına izin verilen türler, kotalar, ücretler ve avlanma şekilleri belirlendi. Bazı illerde tartışmalara yol açan ve bölge müdürlüklerinin partiler halinde gerçekleştirdiği ihalelerin mahkemeye taşındığı süreçte Türkiye genelinde yaban domuzları haricinde 798 yaban hayvanı için av izni çıktı. Bolu’da avlanmasına izin verilen 15 kızıl geyik için ihale fiyatı ise 179 bin 100 TL olarak belirlendi. Alınan bu karar sonrasında bazı kesimlerin tepki göstermesi bekleniyor.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.gunaydinduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.