AMAÇ TÜRK-ALMAN TİCARETİNİ GELİŞTİRMEK

Türk-Alman Ticaret Ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Okan Özoğlu ve beraberindeki heyet Düzce'ye geldi. Özoğlu, Türkiye ile Almanya arasındaki ticaret ortaklığının daha da geliştirilmesi adına ziyaretlerde bulunduklarını söyledi.

AMAÇ TÜRK-ALMAN TİCARETİNİ GELİŞTİRMEK
20.12.2021 - 18:19
Haber Merkezi

Türkiye ve Almanya arasında ticari bağların kuvvetlendirilmesi ve geliştirilmesi amacıyla Türk-Alman Ticaret Ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Okan Özoğlu ve beraberindeki heyet Düzce'ye geldi. Heyetle birlikte,  Düzce TSO Başkanı Tuncay Şahin ve meclis üyelerinin katılımı ile , Taksi çağrı hizmeti projesi Taxi.eu firmasının sahibi Ertan Uçar ziyaret edildi.

Ziyaretle ilgili bilgi veren Düzce TSO Başkanı Tuncay Şahin, Düzce TSO'nun Almanya Sanayi Odasına üye olduğunu söyleyerek, amaçlarının Almanya'dan yatırımcı çekmek olduğunu dile getirdi.

Şahin, “ Bugün Genel Sekreterimiz Okan özoğlu’nu misafir ettik. Eren Mobil bizim Almanya’da meclis üyemiz, Almanya’da hizmet eden tek sektör. Berlin şehrine taksi çağırıldığında oradaki ağ buradan yönlendiriliyor. Düzce’ye yatırım çekmek için genel sekreterimizi davet ettik. Bizde yüzde yüz yabancı 13 firma var. İhracatı, üretimi nasıl artırabiliriz. Almanya’dan yatırım yapmak isteyenlere 5 OSB’mizde nasıl yer verebiliriz, aranan personelleri nasıl yetiştirebiliriz, ziyaretlerimizi yapıyoruz. Düzce’nin nası vizyon şehri olduğunu anlatıyoruz. “ dedi.

Türk Alman Ticaret ve Sanayi Odası Genel sekreteri  Okan Özoğlu ise, Almanya ile ticaret yapmak isteyen yatırımcılara doğru yolu göstermek amacıyla ziyaret yaptıklarını belirtti.

Özoğlu, " Düzce’ye ilk gelişim oldu. Türkiye ile Almanya arasında olan ticaretin daha da artırılması amacıyla, odalarımızla bir araya gelerek ticaretin gelişmesine imkan sağlamak istiyoruz. En büyük partnerimiz Almanya, ihracat yapmak isteyenler bizim odamızı tanıyarak , doğru yerlerde doğru yatırımlar yapmalarını sağlayacak bir odanın varlığını anlatmak amacıyla yola çıktık." şeklinde konuştu.

Heyetin ziyaret ettiği Taksi çağrı hizmeti projesi Taxi.eu firmasının sahibi Ertan Uçar da, Almanya'ya yaptıkları hizmetin sınırlarının gelecek yıl  artıracaklarını dile getirdi.

Uçar, "Almanya’nın taksi çağrılarını Düzce’den yönlendiriyoruz. Şu an 105 kişi Düzce’de, 10 kişi Sakarya’da olmak üzere 115kişilik bir istihdamımız var. Şu an Berlin ve Münih şehrine hizmet veriyoruz. Önümüzdeki yıl Hamburg ve Köln şehrine hizmet vermeye başlayacağız.İstihdamı büyütüyoruz." dedi.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.gunaydinduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 15.01.2022

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız