ADRES KAYIT SİSTEMİ İLE İLGİLİ EĞİTİM VERİLDİ

Düzce Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğü il genelinde ki tüm muhtarlara bir hafta boyunca Mekansal Adres Kayıt sistemi ile ilgili eğitim verdi.

ADRES KAYIT SİSTEMİ İLE İLGİLİ EĞİTİM VERİLDİ
27.11.2021 - 12:32
İHA

Düzce'de ki tüm muhtarlar eğitimden geçti. Düzce nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğü ekipleri öncelikle il merkezindeki mahalle ve köy muhtarlarına Düzce’de eğitim verdi. Bu eğitimin ardından ilçelere giden ekipler buralarda ilçe merkezi ve köylerinde ki muhtarlara Nüfus ve Vatandaşlık İşleri ile ilgili bilgilendirmelerde bulunurken, Mekansal Adres Kayıt Sistemi(MAKS) ile ilgili de eğitimlerde bulundu. Muhtarlara sözel nitelikteki adres bileşenlerinin koordinat değerleriyle tanımlandığı, sözel veri tabanının coğrafi bilgi teknolojisinin sağladığı imkanlarla harita tabanlı mekânsal yapıya dönüştürüldüğü sistemi anlatan ekipler, muhtarlardan MAKS’a destek vermesi beklendiği belirtildi.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.gunaydinduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 24.01.2022

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız