TÜRK EĞİTİM SEN ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI

Türk Eğitim Sen 24 Kasım Öğretmenler günü sebebiyle bir mesaj yayımladı.

TÜRK EĞİTİM SEN ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADI
23.11.2021 - 13:34
Güncelleme 23.11.2021 - 13:54
Haber Merkezi

Türk Eğitim Sen yayımladı mesajda şu ifadelere yer verdi,

“Tarihin her döneminde büyük zorluklara maruz kalmış bir millet olarak toplumumuzun sağlam temeller üzerine yeniden inşası için vatan kıldığımız toprakların her noktasında en zor görevlerden birini yürütmekle görevli olan cefakar öğretmenlerimiz, tüm dünya insanlığının yükselmesi için necip milletimizin ufkunu açarak sahip olduğumuz tarihi misyonu yeniden kazandırmak adına her türlü fedakarlığı yapan, yeri geldiğinde yürütmekte olduğu kutsal görevi için canını dahi feda eden cefakar ve fedakar öğretmenlerimiz…

 

"İlim Çin'de bile olsa gidiniz." diyen yüce bir peygamberin ümmeti, "Eğitimdir ki, bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır ya da esaret ve sefalete terk eder. Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden yoksun bir millet henüz millet adını almak kabiliyetini kazanmamıştır. Ona basit bir kitle denir, millet denemez." diyen dünyaya nizam vermiş Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ün izinden giden eğitim neferleri olarak bu yüce mesleği icra eden arkadaşlarıma selam, saygı ve hürmetlerimizi iletiyorum.

 

Bu vatan uğruna şehit düşmüş ve ahirete intikal etmiş öğretmenlerimize rahmet diliyor; tüm varlığıyla evlatlarımıza hizmet etmiş emekli öğretmenlerimize saygı ve hürmetlerimi iletiyor, görevi başında olan öğretmen arkadaşlarıma başarılar diliyorum.

 

Türk Eğitim Sen ailesi olarak bu ulvi görevi yürüten, gönlümüzde çok müstesna bir yeri olan öğretmenlerimizin ve tüm eğitim çalışanlarımızın maddi ve manevi anlamda her daim yanlarında olacağımızı kararlı bir şekilde vurgulamak istiyorum.

 

Bu vesileyle tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü canı gönülden kutluyor; her birine ayrı ayrı selam, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.gunaydinduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız