TEKNOFEST ŞAMPİYONLARI, YENİ DÜNYA VAKFI'NA KONUK OLDULAR

Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali Teknofest ‘te Turizm Teknolojileri alanında,1. olan Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu öğrencileri, Yeni Dünya Vakfı Sakarya Şubesi tarafından Ramada’da ağırlandılar.

TEKNOFEST ŞAMPİYONLARI, YENİ DÜNYA VAKFI'NA KONUK OLDULAR
16.10.2021 - 13:44
Haber Merkezi

21-26 Eylül'de  3.sü düzenlenen Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali Teknofest ‘te Turizm Teknolojileri alanında, Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu öğrencilerinden İbrahim Sait Akarçeşme, Utku Altıntaş  ve Faruk Öztürk projeleri ile birincilik ödülünü aldılar. Yeni Dünya Vakfı Sakarya Şubesi Teknofest Liderlerini Ramada’da misafir etti.

Yarışma sonrası, final mücadelesini ve kıyasıya rekabetin değerlendirmesini yapmak üzere Yeni Dünya Vakfı Birincileri Ramada’da ağırladı. Yarışmanın detaylarının ve başarıya giden yolda ne tür zorluklarla ulaşıldığını konu alan toplantı yemekli olarak basına kapalı şekilde gerçekleşti.

38 bin proje arasından 4 aşamalı elemeden sonrasında 30 proje arasından jürilerden tek tam not alan öğrenciler sevinçlerini  Yeni Dünya Vakfı Sakarya Şube Başkanı Şahin Karaaslan’a ifade ettiler.

Şahin Karaaslan, " Öğrencilerimizin bu zorlu süreçte elde ettikleri  başarının haklı gururunu yaşıyoruz. Her şey milletimiz, devletimiz için gençlerimizin kabiliyetlerini keşfetmek onları yeteneklerine göre desteklemek, ecdadımızın bize öğretileridir. Marifet iltifata tabidir sözü gereğince, gençlerimizin bu gayretlerinin ve başarılarının devamı gelmesi için Yeni Dünya Vakfı Sakarya Şube olarak elimizden gelen desteği göstereceğiz. Tabi bu başarılarda emeği geçenleri unutmamak gerekir. Bu noktada gençlerimizin öncelikle anne ve babalarına teşekkür ederiz. Allah hepsinden razı olsun, böylesi evlatlar yetişdirdikleri  için.” diyerek Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi müdürü Mustafa Bulut ,danışmanları Ayhan Yağız ve tüm okul yönetimine teşekkür etti.

Toplantı da söz alan okul müdürü Mustafa Bulut, “ Öncelikle bu anlamlı davet için başta Yeni Dünya Vakfı Sakarya Şube Başkanı Şahin Karaaslan beye çok teşekkür ederiz. Burada bu toplantının yapılması gençlerimizin kendilerini ifade etme ve hedeflerini anlatmada çok önemli yer teşkil etmektedir. Gençlerimiz bu zorlu mücadelede ellerinden gelen gayreti göstererek , bu başarıyı elde ettiler. Hepsini tebrik ediyorum. Bizlere düşen de bundan sonraki süreçlerde onların hedeflerine ilerleme yolunda , engelleri aşmalarına yardımcı olarak onlara destek göstermek olacaktır." şeklinde konuştu.

Bir Tebrik de Mehmet Özhaseki’den…

Ak Parti Genel Merkez Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki Ramada’ da Teknofest Liderlerini tebrik ederek başarı dileklerinde bulundu. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce “ Başkanım gençlerimiz Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilermiz, Teknofest’e katılarak birçok proje arasından birinci oldular, kendilerini tebrik ediyoruz.”  dedi. Ak Parti Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu ve Ak Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever  de gençleri tebrik ederek başarı dileklerinde bulundular. (HABER MERKEZİ)


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.gunaydinduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız