"EĞİTİM YAŞAM BOYU SÜREN BİR FAALİYETTİR"

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı  İsrafil Kışla, Düzce Eğitime Destek Platformu tarafından düzenlenen İl Koordinasyon Toplantısı kapsamında Türkiye Gençlik Vakfı Düzce İl Temsilciliğini ziyaret etti. 

"EĞİTİM YAŞAM BOYU SÜREN BİR FAALİYETTİR"
27.09.2021 - 16:36
Haber Merkezi

Sivil Toplum Kuruluşları ve eğitim kurumları arasındaki koordinasyon ve iş birliğinin güçlendirilmesi amacıyla Düzce Eğitime Destek Platformu tarafından düzenlenen  toplantı, Türkiye Gençlik Vakfı Düzce İl Temsilciliğinde gerçekleştirildi. Toplantıya Önder, Ensar, İlim Yayma, Kadem, İnsan Ve Medeniyet Hareketi, Tügva, Hayrat, Diyanet İl Temsilcileri ile Memur-sen ve Eğitim-Bir-Sen Düzce Şubesi Başkanı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü, Gençlik ve Spor İl Müdürü katıldı. 
Kışla, eğitimin severek, sevdirilerek, sabırla icra edilmesi gereken ve yaşam boyu süren bir faaliyet olduğunu vurgulayarak, sorumluluğun büyük olduğunu belirtti. Ayrıca, fikir-proje icraat odaklı çalışmaya önem verilmesi gerektiğinin altını çizdi.  
Yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı olması yönündeki temennilerini dile getiren Kışla, toplantının ardından, TÜGVA İl Temsilciliğinde gerçekleştirilen Gençlik ve Sivil Toplum Söyleşisine katıldı. Söyleşide gençleri anlamaya çalışmanın önemi üzerinde duran Kışla, eleştiriye açık olma ve tepkisel davranışları anlayışla karşılama gerekliliğinin altını çizdi. Ayrıca, çok iyi yetişmiş gençlere olan ihtiyacı dile getiren Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Kışla, sosyal ve kişisel gelişimin önemini vurguladı. Bu kapsamda, tüm sivil toplum, eğitim, gençlik kurum ve kuruluşlarını topluma faydalı insan kazandırmanın keyfini yaşamaya davet etti. Son olarak, bencil olunmadığı ve planlı hareket edildiği sürece, saçılan tohumların fidanlara, fidanların ağaçlara ve ağaçların ormanlara dönüşeceğine olan inancını dile getiren KIŞLA, ülke olarak elde ettiğimiz kazanımların değerini bilmemiz gerektiğini ifade etti.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.gunaydinduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız