GİRİŞİMCİLİK VE İNOVASYON YÖNETİMİ EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

Düzce Üniversitesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Düzce Teknopark iş birliği ile Düzce Üniversitesi bilim, teknoloji, inovasyon ve girişimcilik alanında faaliyet gösteren öğrenci topluluk üyelerine yönelik eğitim programı düzenlendi.

GİRİŞİMCİLİK VE İNOVASYON YÖNETİMİ EĞİTİMİ DÜZENLENDİ
31.12.2021 - 11:15
Haber Merkezi

Girişimcilik ve İnovasyon Yönetimi eğitim programı kapsamında;  “Girişimcilik ve Girişimciliğin Aşamaları, İş Kurma Süreçleri, Türkiye’de ve Dünya’da Girişimcilik, Proje Hazırlama ve Yönetimi, Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları, Finansal Okuryazarlık ve Girişim Finansı, İnovasyon Kültürü ile İnovasyon Ekonomisi" konularında bilgiler paylaşıldı.

Düzce Teknopark Kuluçka Merkezi’nde Düzce Teknopark Teknoloji Transfer Ofisi Direktörü Öğr. Gör. Betül İşbilir Kula ve Kapsül Kuluçka Merkezi Koordinatörü Selçuk Cantürk tarafından verilen eğitimler, teorik bilgilerin yanı sıra workshoplar ile desteklendi. Eğitimlerde karşılıklı etkileşim içerisinde girişimcilik ve inovasyon alanlarında yeni fikirlerin oluştuğu gözlemlendi.

Düzce Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından planlanan eğitimler ile öğrenci toplulukları, kariyer planlamaları ile girişimcilik yolunda atılacak adımlara ve çağın ihtiyaçları noktasında proje odaklı faaliyetlere yönlendirildi.

Bu kapsamda ücretsiz kurslar, Teknofest yarışmaları ve TÜBİTAK proje çalışmaları ile Düzce Üniversitesi öğrencilerine farklı alanlarda yetkinlikler kazandırılıyor. Düzce Üniversitesi ile Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü arasındaki eğitim, sosyal ve sportif alanlarda iş birliği çalışmaları çerçevesinde Gençlik Merkezi ve Genç Ofis tarafından sunulan hizmetler, öğrencilere ve öğrenci topluluklarına büyük katkı sağlayarak, öğrencilerin üniversite süreçlerindeki kariyerlerine ve gelecekte iş hayatına büyük destek oluyor.

 


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.gunaydinduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 27.01.2022

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız