‘İSTİHDAM MELEĞİ’ HAKKINDA BİLGİ VERDİLER

Düzce Üniversitesi’nin istihdamı artırmaya yönelik hayata geçireceği “İstihdam Meleği” proje tanıtım toplantısı, Rektörlük Çalıştay Salonu’nda gerçekleştirildi.

‘İSTİHDAM MELEĞİ’ HAKKINDA BİLGİ VERDİLER
16.12.2021 - 14:23
Haber Merkezi

Programa; Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İlhan Genç,  Prof. Dr. Mehmet Akif Öncü, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Resul Kara, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Nazım Pazvant, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokulu Müdürleri, Türkiye İş Kurumu İl Müdürü Ferhat Acar, SGK İl Müdürü Necmi Köroğlu, KOSGEB İl Müdürü Necdet Yaşar Şahin, Düzce Teknopark Genel Müdürü Doç. Dr. Özkan Şahin, Düzce’de faaliyet gösteren sanayi ve ticaret firmalarının temsilcileri ile öğretim üyeleri katıldı.

Programda konuşan Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Düzce Üniversitesi’nin güdümlü istihdam projesi olan “İstihdam Meleği” hakkında bilgiler paylaştı. Proje ile sistematik bir firma-öğrenci eşlemesi modeli önerdiklerinin altını çizen Rektör Çakar, projede iş yerinde öğrenme ile akademik öğretimi birleştireceklerini dile getirdi. Prof. Dr. Çakar; Düzce Üniversitesi’yle ihtiyaçlarına uygun ortak müfredat belirleyecek işverenlerin; ilgili öğrencileri seçebileceklerini, eğitici ve mentor desteği verebileceklerini, Yeterlilikler Karnesi oluşturacaklarını sözlerine ekledi.

Mezun olan öğrencilere diploma ile birlikte proje kapsamında Başarı Belgesi de verileceğini belirten Çakar, öğrencilerin bu belge ile söz konusu firmalarda istihdam edilebileceğini ifade etti. “İstihdam Meleği” projesi ile hem devletin, hem firmaların, hem de Düzce Üniversitesi’nin kazanacağına işaret eden Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, projeye destek veren herkese teşekkür ederek sözlerini sonlandırdı.

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ın ardından görüşlerini dile getiren Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, Akçakoca Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Nazım Pazvant, kamu kurumları ve firma temsilcileri projeye desteklerini vurgulayarak görüş ve önerilerini katılımcılarla paylaştı. 


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.gunaydinduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 27.01.2022

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız