GİRİŞİMCİLERE TAVSİYELERDE BULUNDULAR

Düzce Üniversitesi İş Dünyasında Kadın Topluluğu tarafından iki gün süresince düzenlenen Start Up etkinliğinde Güney Sevindik, Ahmet Deniz, Ceren Tuna ve Mehmet Erkek öğrencilerle buluştu.

GİRİŞİMCİLERE TAVSİYELERDE BULUNDULAR
3.01.2022 - 10:12
Haber Merkezi

Google Meet üzerinden gerçekleştirilen programda, davetli konuşmacılar öncelikle kendi iş hayatlarına giriş hikâyelerinden bahsederek girişimcilere tavsiyelerde bulundular.

Gerekli eğitimlerin alınması ve staj yapılmasının önemi üzerinde duran konuşmacılar, network kurmanın bir işe girmenin temelini oluşturduğunu belirterek, öğrencilerin özellikle üniversite eğitimi alırken çevrelerini geniş tutmaları, sektör temsilcileriyle tanışmaları sayesinde daha kolay referans bulabileceklerini dile getirdiler.

Muhasebe, vergi, işe alım, hukuk, insan kaynakları, bilgisayar programları gibi farklı alanlarda da bilgi sahibi olmanın önemine vurgu yapan konuklar, network kurmak içinse mutlaka bir topluluğun parçası olunması gerektiğine işaret ettiler. Ayrıca dijital kimlik oluşturma ve sosyal ağı da geniş tutma tavsiyesinde de bulundular.

İşe başlarken; düzgün iş planı oluşturma, uygun iş bölümü yapma, ekip oluşturma, hedef koyma aşamalarından söz eden konuşmacılar, başardıkça motivasyonun artmasından dolayı iş fikrini büyütmekteki motivasyonun öneminin altını çizdiler. Her sektörün kendine göre riskleri olduğunu belirten davetli konuklar, olumsuz sonuçlardan da tecrübe kazanılabileceğini söylediler.

Kendi başarı hikayelerinden de örnekler veren konuşmacılar, Düzce Üniversitesi öğrencilerinden gelen soruları da cevaplandırarak kariyer planlama ve iş hayatında başarılı olma konularında önemli bilgiler aktardılar.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.gunaydinduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 19.01.2022

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız