BOŞ ZAMANLARINI VERİMLİ BİR ŞEKİLDE DEĞERLENDİRİYORLAR

Düzce Üniversitesi 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı’nda Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı ve Düzce Halk Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile öğrencilerin boş zamanlarını verimli değerlendirmeleri, aynı zamanda; sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda da gelişimlerini desteklemek amacıyla ücretsiz kurslar düzenliyor.

BOŞ ZAMANLARINI VERİMLİ BİR ŞEKİLDE DEĞERLENDİRİYORLAR
10.12.2021 - 09:05
Güncelleme 10.12.2021 - 10:30
Haber Merkezi

Düzce Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından öğrencilerden online ortamda başvurular alınarak, değerlendirmeler sonunda çeşitli branş ve alanlarda kurslar açılıyor. Açılan kursların uygulamaları Düzce Üniversitesi’nin; Mehmet Akif Ersoy Eğitim ve Kültür Merkezi dersliklerinde, Spor Kompleksi’nde ve Karavana Yemekhanesi mutfağında gerçekleştiriliyor.

Gruplar halinde düzenlenen kurslarda, dört grup olarak; Tenis Kursu, Autocad Kursu, Solidworks Kursu, Yemek Kursu verilirken, İngilizce Kursu beş grupta veriliyor. İki grup şeklinde de düzenlenen kurslarda; İlkyardım Kursu, Diksiyon Kursu, Tasavvuf Musikisi Kursu, İşaret Dili Kursu, Arapça Kursu, Tiyatro Kursu ve Yüzme Kursu’nda dersler başlatılmış ve haftalık programlar halinde devam ediyor. Ayrıca gelen taleplere göre yeni kurslarda planlanıyor. Program sonunda yaklaşık iki bin öğrenci, bu kurslardan yararlanmış olacak.

Düzenlenen bu kurslar Düzce Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı yürütücülüğünde sürmekte olup, ağırlıklı olarak öğretici eğitmen desteği de Düzce Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından sağlanıyor. Kurslar sonunda kursiyer öğrencilerin devam durumlarına göre başarı belgeleri veya sertifikaları verilecek.

Konu ile ilgili kısa bir açıklama yapan Düzce Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Tahir Güney, desteklerini esirgemeyen Düzce Halk Eğitim Müdürlüğü yönetimine teşekkür ederek, iş birliklerinin de artarak devam etmesi dileğinde bulundu.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.gunaydinduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 17.01.2022

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız