HEYKEL SEMPOZYUMUNA KATILDI

Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. İlker Yardımcı, Ukrayna’nın Bila Tserkva kentinde gerçekleştirilen II. Uluslararası Heykel Sempozyumu’na katıldı.

HEYKEL SEMPOZYUMUNA KATILDI
20.10.2021 - 17:55
Haber Merkezi

Bila Tserkva Belediyesi tarafından özel davet yoluyla düzenlenen “Sinerji” temalı sempozyumun küratörlüğünü ValeriyaGoloskokova, AnnaLedeneva-Prakhova (BOORYAKTEAM) yaptı. Metal malzemelerle açık alan heykellerinin uygulandığı sempozyumda Hollanda, Sırbistan ve Ukraynalı heykel sanatçıları da yer aldı.

Sempozyum süresince Gençlik Kültür Merkezi’nde; heykel sanatçıları ile sanatsal toplantılar, eğitim programları ve kentsel alanda yer alan heykeller üzerine sergiler gerçekleştirildi.

Üretilen heykeller, kent merkezini Alexandria Kent Parkı ve Arboretumu’na bağlayan Alexandria Bulvarı’na yerleştirildi. 2019 yılında başlatılan ve ikincisi bu yıl düzenlenen etkinlikle, uluslararası çağdaş kent heykelleri koleksiyonunun genişlemesi amaçlanıyor.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.gunaydinduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız