TESİS DAHA İŞLEVSEL HALE GETİRİLECEK

Düzce İli Katık Atık Birliği (DİKAB) olağan meclis toplantısı Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü başkanlığında gerçekleştirildi. 5 başlık altında gerçekleştirilen toplantıda Başkan Özlü, paydaşlara çevre temizliği ve çöp konusunda birlikte ve hassas hareket edilmesi gerektiğini söyledi.

TESİS DAHA İŞLEVSEL HALE GETİRİLECEK
23.12.2021 - 13:25
Haber Merkezi

Düzce İli Katık Atık Birliği (DİKAB) olağan meclis toplantısı Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü başkanlığında birliğe bağlı belde ve ilçe belediye başkanları, İl Özel İdaresi ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkililerinin katılımlarıyla Düzce Belediyesi Prof.Dr. Erol Güngör Kültür Merkezinde yapıldı.

2022 YILI BÜTÇESİ
Başkan Özlü’nün yanı sıra Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan, Cumayeri Belediye Başkanı Mustafa Koloğlu, Yığılca Belediye Başkanı Rasim Çam, Boğaziçi Belediye Başkanı İbrahim Ercan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hayri Şen, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Nuran Kartal ile diğer belediyelerin yetkililerinin hazır bulunduğu toplantı da ilk olarak DİKAB Sorumlusu Emrah Gülmez tarafından gündeme ilişkin gerçekleştirilen sunumda 2022 yılı bütçesi, gelir ve gider analizlerine yönelik maddeler görüşüldü.

Katı Atık Ayrıştırma, İşleme ve Enerji Üretim Tesisi başta olmak üzere Tıbbi Atık ve Sterilizasyon Tesisi ile Katı Atık Transfer İstasyonun istatistiki verilerinin de değerlendirildiği toplantıda konuşan Başkan Özlü, “İlçelerimizden çöplerin tesise getirilmesi kapsamında DİKAB gereken desteği sağlayacak. Bu tesisi çok büyük emeklerle kurduk. El birliği ile tesisin daha iyi ve işler hale gelmesini sağlayalım” dedi.

Toplantı, karşılıklı görüş alışverişi şeklinde devam etti.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.gunaydinduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 17.01.2022

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız