BELEDİYEDEN HİSSEDARLARA BÜYÜK JEST

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, kentin kronikleşmiş sorunlarını çözmekte kararlı. Özlü, yıllardır konuşulan ancak bir türlü hayata geçirilemeyen sanayi çarşısı kentsel dönüşüm projesi için sanayi esnafı ile ilk imzayı attı.

BELEDİYEDEN HİSSEDARLARA BÜYÜK JEST
27.12.2021 - 11:34
Güncelleme 27.12.2021 - 12:33
Haber Merkezi

Düzce’nin yıllardır çözemediği sorunlardan birisi olan sanayi çarşısı dönüşüm projesi için uzun süredir çalışma yapan Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, sanayicilerle tek tek görüşüp, projeyi anllatı, fikirlerini aldı ve proje üzerinde esnafın talepleri doğrultusunda revizyon yaptı. Özlü ayrıca Düzce Belediyesinin, kamusal haklarından vazgeçerek mülk sahiplerine daha fazla pay verilmesini sağladığı. Tüm bu çalışmalar sonuç vermeye başladı ve Özlü’nün açtığı uzlaşma ofisinde sanayi esnafıyla ilk imzalar atıldı.

Düzce’nin kronikleşmiş sorunlarına neşter vurarak, kökten çözüm yolunu izleyen Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Eski Sanayi çarşısının ‘Kentsel Dönüşüm’ çatısı altında görüntü ve gürültü kirliliğinden arındırılarak şehre katma değer sağlaması için kapsamlı çalışma yürütüyor.

Başkan Özlü’nün girişimleri ile dönüşümün sağlıklı şekilde yürütülmesi amacıyla hayata geçirilmesini istediği, Haziran ayında açılışı yapılan, esnaf ve mülk sahipleri ile inşaat firması arasında köprü vazifesi görecek olan Uzlaşma Ofisi, geçen süreçte yaptığı görüşmelerin meyvelerini almaya başladı.

Başkan Özlü’nün vizyoner girişimleri neticesinde sosyal belediyecilik anlayışıyla harekete etmeyi sürdüren Düzce Belediyesi, eski sanayi bölgesinde gerçekleştirilecek büyük dönüşümden doğacak olan kamusal haklarından da vazgeçerek, hak sahiplerine büyük avantajlar sağlamasıyla projenin Düzce’ye katma değerinin artmasına da büyük katkıda bulundu.

İLK İMZA MEHMET BAKAN'DAN

KSS Başkanı ve eski sanayi çarşısı esnaflarından Mehmet Bakan, Türkmall Genel Müdürü Mehmet Altunhan, Forum Düzce A.Ş. adına Muhittin Coşkun ve Düzce Belediyesi adına başkan danışmanı Ercan Katırcıoğlu ile Uzlaşma Ofisinde düzenlenen imza töreninde bir araya geldi.

Türkmall A.Ş. Genel Müdürü Altunhan imza töreninde yaptığı açıklamada, eski sanayi çarşısı bölgesinde yaklaşık 200 bin metrekarelik alanda projenin gerçekleştirileceğini ifade ederek, kurulan uzlaşma ofisi nezdinde en kısa sürede hak malikleriyle uzlaşmaların sağlanarak çalışmalarına başlayacaklarını ifade etti.

"PROJEYİ İNCELEDİK, BEĞENDİK"
İlk imzayı atacak isim olarak Uzlaşma ofisinde yetkililerle bir araya gelen KSS Başkanı Mehmet Bakan, “Sayın Bakanımızın güzel düşüncelerine katkı sağlamak için kooperatif başkanı olarak, bu güzelliğin başlaması adına sunulan belgeleri okuduk, projeleri inceledik. Hayırlara vesile olması dileğiyle imzalamak için buradayız. İnşallah Düzcemiz ve tüm insanlarımız için hayırlı uğurlu olur” şeklinde konuştu.

BAŞKAN ÖZLÜ'DEN MEHMET BAKAN'A TEŞEKKÜR
Eski Sanayi Çarşısının modern görünüme kavuşarak Düzce'nin çehresini değiştireceğini kaydeden Başkan Özlü, ilk imzayı atan Mehmet Bakan'a da teşekkür ederek; "Projemize inanarak ilk imzayı atan Sayın Mehmet Bakan'a teşekkür ediyorum. Bu proje uluslararası mimarlık ödülü alabilecek çok güzel bir proje. Hissedarlarımıza rica ediyorum, acele etsinler. İlk imza gibi ilk kazmayı da en kısa zamanda vuralım" şeklinde konuştu.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.gunaydinduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 17.01.2022

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız