AİLE DESTEKLERİ SİGORTASI TOPLANTISINA KATILDILAR

CHP'nin seçim stratejisi doğrultusunda Aralık ayı itibariyle toplantı trafiği yoğunlaşırken, Salı günü İstanbul’da ‘’Aile Destekleri Sigortası Tanıtım Toplantısı’ ’düzenlendi. Toplantıya Düzce ilinin tüm ilçelerinin kadın kolları başkanları tam kadro katılım sağladı. 2011'den bu yana dile getirilen proje kapsamında, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu da kadınlara seslenerek, görüşlerini paylaştı.

AİLE DESTEKLERİ SİGORTASI TOPLANTISINA KATILDILAR
15.12.2021 - 13:01
Haber Merkezi

İstanbul’da düzenlenen tanıtım toplantısında kadın vekiller, kadın PM üyeleri ve yöneticiler hazır bulunurken, CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, iktidara gelmeleri halinde yurttaşlar için “gerçekçi destek” politikası oluşturacaklarını aktardı.

Saha çalışmalarının artarak devam edeceğinin anlatıldığı toplantıda  “Kapı kapı dolaşıp ev ziyaretleri yaparak, partimizin Aile Destekleri Sigortası (ADS) projesini anlatılacağız’ ’ifadelerine yer verildi.

‘’İktidara gelindiğinde güçlü sosyal devletin ilk adımı olan ADS Kurumu’nu kuracağız ‘’diyen Aylin Nazlıaka ise ‘’Aile Destekleri Sigortası ile ev kadınlarının sosyal güvence meselesini çözeceğiz. Hane geliri asgari ücretin altında olan aileler için Aile Destekleri Sigortası’ndan mali destek sağlayacağız. Bu destekleri, hanedeki kadın adına bankada açılan hesaba yatıracağız.’’ dedi.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.gunaydinduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 17.01.2022

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız