“EYT'LİLER LÜTUF DEĞİL KAZANILMIŞ HAKLARINI İSTİYOR”

CHP'den emeklilikte yaşa takılanlara destek. EYT Derneği üyeleri ile bir araya gelen CHP il Başkanı Semih Cemşit , "Emeklilikte yaşa takılanlar lütuf değil kazanılmış haklarını istiyorlar,” derken, Düzce, Bolu, Sakarya EYT Derneği Başkanı Mehmet Ali Çelik ise, "Yıllardır halledeceğiz, yapacağız diyerek oyalanıyoruz," şeklinde konuştu.

“EYT'LİLER LÜTUF DEĞİL KAZANILMIŞ HAKLARINI İSTİYOR”
14.01.2022 - 17:15
Haber Merkezi

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Derneği Başkanı Mehmet Ali Çelik ve dernek üyeleri CHP İl Başkanlığını ziyaret etti. Emeklilikte Yaşa Takılanların 22 yıldır hak mücadelesi verdiklerini söyleyen CHP İl Başkanı Semih Cemşit, "Kısacası Emeklilikte Yaşa Takılanlar lütuf değil kazanılmış haklarını istiyorlar," dedi.

Cemşit, "Emeklilikte Yaşa Takılanlar, yaş engelinin ardından bir de AKP-MHP engeline takıldılar. Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu mağduriyete ne zaman son vermek istesek, karşımızda AKP-MHP ittifakını gördük. Emeklilikte Yaşa Takılanların mağduriyetine son verilmesi için verdiğimiz tüm kanun teklifleri, her seferinde AKP-MHP oylarıyla reddedildi. EYT mağdurlarına devlet daha gençsin emekli olamazsın diyor. Öte yandan işverenler sen yaşlısın, sana iş veremem diyor.  Bu ülkenin birer yurttaşı olan vatandaşlarımıza devlet adeta sen yoksun diyor." şeklinde konuştu.

Türkiye’de yaklaşık 7,9 milyon emeklinin, asgari ücretin altında aylık alarak açlık sınırının altında yaşadıklarını söyleyen Cemşit, "EYT’LİLER artık kandırılmak istemiyor, mağduriyetlerinin çözülmesini bekliyor. EYT’LİLER kendilerine yönelik devletin ekonomisine zarar verecek güçler olarak görülmek değil, hakkı olan emeklilik hakkını istiyor. EYT’LİLER insanca yaşamak için,22 yıl önce gasp edilmiş, ellerinden alınmış haklarının, kendilerine iade edilmesini istiyor. EYT’LİLER emeklilik çağında olmasına rağmen, çalışmak zorunda kalıp, iş cinayetlerinde can vermek istemiyor. EYT’LİLER bu ülkenin bir yurttaşı olarak, kamusal sağlık haklarından yararlanmak istiyor. EYT’LİLER kendilerini yok sayan, inkâr edenlere karşı, seçimi bekliyor. EYT’LİLER artık yeter diyor" ifadelerini kullandı.

Semih Cemşit’in açıklamasının ardından konuşan, Düzce, Bolu, Sakarya EYT Dernek Başkanı Mehmet Ali Çelik de, ‘’Bizler bu açıklamayı gerçekleştiren, sıkıntılarımızı dile getiren Cumhuriyet Halk Partisi il başkanı Semih Cemşit ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na teşekkürlerimizi iletiyoruz. Yapılan bu basın açıklaması takdire şayan bir çalışmadır. Partinin genel başkanı dâhil tüm yöneticilerini kutluyorum. Bizler 2015 yılında dernekleşip, 2020 yılında federasyon olduk. Ana muhalefet partisi bizlerin bu çözülemeyen problemini net bir şekilde ortaya koymuşlardır. Yıllardır halledeceğiz, yapacağız diyerek oyalanıyoruz. Artık yeter. Kazanılmış hakkımızı istiyoruz,” dedi. (HABER MERKEZİ)


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.gunaydinduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 15.01.2022

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız