"TÜRKİYE 5 YILDIR BÜYÜMÜYOR"

CHP Düzce Milletvekili Adayı Zafer Teber, Oxijen Tv'de yayınlanan Kulis programında ekonomiyi değerlendirdi. Teber, son 5 yıldır Türkiye'nin büyüme kaydetmediğini savundu. 

"TÜRKİYE 5 YILDIR BÜYÜMÜYOR"
13.01.2022 - 16:12
Güncelleme 13.01.2022 - 18:07
Haber Merkezi

Oxijen Tv'de Nevzat Cingirt ve Erol Tayhan'ın hazırlayıp sunduğu Kulis programının bu haftaki konuğu   25, 26 ve 27. dönem CHP Milletvekili Adayı Zafer Teber'di. Türkiye ve Düzce gündemini değerlendiren Teber, ağırlıklı olarak ekonomideki son gelişmeleri konuştu. 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "Türkiye ekonomisi en iyi ülkeler arasında 10. sıraya yükselecek" şeklindeki açıklaması hakkında konuşan Teber, " siz üretim yaparsanız,  katma değeri yüksek ürünler üretirseniz bu sıralamada yükselirsiniz" dedi. Cumhuriyetin ilk yıllarından AK Parti'nin iktidara geldiği 2002'ye kadar Türkiye'nin 5,6 büyüme kaydettiğini söyleyen Teber, AK parti'nin ik yıllarında büyümenin iyi olduğunu ancak son 5 yıldır ülkenin büyümediğini belirtti.
Emperyalizmi anlatırken, Düzce'de bazı kurumların satılmasını örnek gösteren Teber, Ülke olarak eski kurumlara sahip çıkılması gerektiğini vurguladı.
 Teber, Düzce'de geçmişte faaliyet gösteren Sümerbank örneğini verdi, " biz üreten bu fabrikaları babalar gibi sattık" derken, Telekom'un satışını Türkiye'nin en büyük yolsuzluğu olarak nitelendirdi.
Teber, " Bizim acilen şeffaflığa ihtiyacımız var. Bizi eskiden beri sömürüyorlar. Bizim çocukluğumuzda Düzce tütün merkeziydi. Ben ömrüm boyunca sigara içmedim ama tütün bu ülkenin milli ürünüydü. Adam içeçeceksen benim tütünümü içeçeksin, zehirleyeceksem ben zehirleyeceğim dedi, benim tütünümden başka ekemezsin dedi. İşte bu emperyalizmdir." şeklinde konuştu.
Düzce'de Organize sanayi bölgesinin genişlemesi ve tarım topraklarının sanayiye açılması konusu hakkında da konuşan Teber, "Düzce'de herkes kafasına göre bina yapmış, herkes istediği yere bina yapamaz, bunun adı talandır, izin verirseniz bunun önüne geçemezsiniz." dedi.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.gunaydinduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 15.01.2022

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız