DÜHAK DERNEĞİ KUCAK AÇTI

Gölyaka Aksu köyünde yaşanan olayda, bir sokak köpeği silahla vuruldu, ardından felç kalan zavallı hayvan domuz kapanına yakalandı ve ayakları parçalandı. Köylülerin ihbar ettiği hayvana DÜHAK Derneği  kucak açtı. 

DÜHAK DERNEĞİ KUCAK AÇTI
29.11.2021 - 17:34
Haber Merkezi

Gölyaka Aksu köyünde bir köpeğin yaşaıkları, vicdansızlık bu dedirtti. Önce silahla vurulup yaralanan ve felç kalan talihsiz hayvan, daha sonra domuz kapanına yakalandı. Köylülerin bularak ihbar ettiği köpeğe DÜHAK Derneği sahip çıktı. 
DÜHAK, İhbarı alır almaz harekete geçerken,  Düzce'de özel bir klinikte tedavisi başlayan köpeğin omurgasında kurşun tespit edildi. Durumu ağır olan köpeğin tedavisinin Düzce'de mümkün olmaması nedeniyle Dernek yetkililerince İstanbul'da özel bir kliniğe götürüldüğü öğrenildi.
Yaşanan bu  vahşetle ilgili DÜHAK Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Enes Tutkun, '' Silahla sokak hayvanlarını vurmak Düzce'de maalesef çok sık karşılaştığımız bir durum. Bizler yaşatmak için mücadele ederken birileri Allah'ın sessiz kullarını öldürme peşinde. Dernek olarak tüm imkanlarımızı seferber ettik ve bu mazlumu yaşatmak için var gücümüzle uğraşıyoruz. Bilinmesini isteriz ki bugün masum bir köpeğe yöneltilen namlu yarın çocuklarımıza da yöneltilebilir. '' dedi.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.gunaydinduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 27.01.2022

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız