KARDEŞ ŞEHİR OLDULAR

Akçakoca Belediyesi, Belediye Başkanı M. Okan Yanmaz öncülüğünde Akçakoca’ya ve Akçakocalı gençlerin geleceğine yatırım yapmaya devam ediyor.

KARDEŞ ŞEHİR OLDULAR
3.09.2021 - 14:57
Haber Merkezi

Akçakoca Belediye başkanı M. Okan Yanmaz, Odessa Bölge Devlet İdaresi Birinci Başkan Yardımcısı Mr. Mykhailo Sherafonenko ve Reni Şehri Bölgesel Topluluğu Mr. Igor Pheklov ile Akçakoca Belediyesi arasındaki ortaklık ilişkilerini görüşmek üzere bir araya geldi. Bu görüşmede Reni ve Akçakoca kentleri arasında ekonomik, sosyal ve kültürel işbirliğine dayalı protokol imzalandı. İmzalanan protokol doğrultusunda 5 yıl boyunca çeşitli faaliyetlerde beraber hareket edecek olan Akçakoca ve Reni şehirleri kardeş şehir ilan edildi.

Protokol esnasında, bu uygulamanın her iki şehrin kültürel ve sosyal gelişiminin yanı sıra ekonomik olarak da gelişimlerine katkı sağlayacağı düşünülüyor.

Akçakoca (Türkiye) ve Reni (Ukrayna) şehirlerinin temsilcileri ortak mesajını basın mensupları aracılığıyla ilan ederek,  ‘’Hemşerilerimizin istek ve ihtiyaçlarını yerine getirme çabamız içinde; şehirlerimiz ve hemşerilerimiz arasındaki karşılıklı ilişkiyi arttırmak, aramızdaki diyaloğu geliştirmek; karşılıklı deneyim alışverişinde bulunmak ve sorumluluk alanımıza giren ve birlikte gelişmemize katkı sağlayacak olan tüm konularda ortak faaliyetlerde bulunmak amacıyla burada bulunmaktayız. Özgürlük, demokrasi, eşitlik ve hukukun üstünlüğü evrensel kurallarına ve ülkelerimiz arasında süregelen ilişkilere uygun olarak şehirlerimiz arasında işbirliğini geliştirmek üzere ortaklığımızı ilan ediyoruz. Şehirlerimiz Akçakoca ve Reni ortak amacıyla; AB Finansmanlı Projeler,Kardeş Şehir Projeleri, Dünya Bankası Finansmanlı projeler, turizm, kültürel aktiviteler, arkeolojik çalışmalar, gemi bakımı ve balıkçılık sektörü alanlarında işbirliği içinde; Kültür Turizmi alanında iyi örnek uygulamalarını karşılıklı konu alma, Balıkçılık sektöründe ki uygulamaların yerinde ziyaret edilmesi ve örnek alınması, faaliyetlerini; 5 yıl süreyle bir arada yürütmek niyet ve kararlılığındadır.’’  Dediler.

Akçakoca Belediyesinden Akademik İşbirliği

Reni şehri ile yapılan kardeş şehir protokolüne ek olarak İzmail (Ukrayna) Şehri Sosyal Bilimler Devlet Üniversitesi ile akademik işbirliği adına imzalar atıldı.

İzmail (Ukrayna) Şehri Sosyal Bilimler Devlet Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Yaroslav Kichuk’la imzalanan Ortaklar Protokolü ile akademik işbirliğinin de temelleri atılmış oldu. 

Akçakoca Belediye Başkanı M. Okan Yanmaz, Ücretsiz Futbol Kursu, Geleceğin Yeşil Akçakoca’sı için Ağaçlandırma Kampanyasından sonra bu protokol ile Akçakoca’nın gençleri ve geleceği için yeni bir adım daha atmış oldu. (HABER MERKEZİ)


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.gunaydinduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 15.01.2022

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız