“HERKESE AYNI DERECEDE SORUMLULUK DÜŞÜYOR”

Akçakoca Belediye Başkanı Mehmet Okan Yanmaz, 12 Kasım 1999 Düzce Depremi'nin 22. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

“HERKESE AYNI DERECEDE SORUMLULUK DÜŞÜYOR”
12.11.2021 - 11:19
Haber Merkezi

Başkan Yanmaz mesajında  şu sözlere yer verdi “ Düzce ilimiz 1. Derece deprem kuşağı üzerindedir. Bu gerçeği göz önünde tutarak, yasal, idari ve uygulamaya dönük kararlara ve tedbirlere uymak toplumumuzun önümüzdeki süreçteki depremlerle birlikte, sorunsuz yaşaması açısından hayati önemlidir.

Herkesin, geçmişteki acı tecrübeleri unutmadan, üzerine düşeni yerine getirmesi, yaşanan bu acılardan ders çıkartması, depreme karşı hazırlıklı bir toplum haline gelebilmek için daha hızlı hareket etmesi zorunludur.

Depremler her zaman olacaktır. Önemli olan doğal afetlere karşı hazırlıklı olmak ve bu afetlerde can kaybının olmamasıdır. Öncelikle ve özellikle “Deprem öldürmez, bina öldürür” sözünü aklımızdan çıkarmayarak toplumun ve kurumların her birine aynı derecede sorumluluklar düştüğünü unutmamalıyız. Hem kamu hem de özel sektör olarak yapacağımız tüm binaların kanun, tüzük ve yönetmeliklerin öngördüğü standartlara uygun olarak yapılmasını sağlamalıyız. 

Bu vesileyle; 12 Kasım Depreminin yıldönümünde, böyle bir acının ilimizde ve ülkemizde bir daha yaşanmamasını temenni ediyor, depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve sabırlar diliyorum” dedi.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.gunaydinduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 17.01.2022

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız