KAHRAMAN TÜRK KADINI 87 YIL ÖNCE ÜLKESİNİN YARINLARI İÇİN SÖZ SAHİBİ OLDU

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, “Vatanı ve milleti için tarih boyunca emek veren, alın teri döken kahraman Türk kadını, 87 yıl önce bugün, ülkesinin yarınlarında söz sahibi oldu” dedi.

KAHRAMAN TÜRK KADINI 87 YIL ÖNCE ÜLKESİNİN YARINLARI İÇİN SÖZ SAHİBİ OLDU
6.12.2021 - 09:01
Haber Merkezi

Keşir, “Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, Türk kadını, dünyada pek çok ülkeden önce, 5 Aralık 1934’de seçme ve seçilme hakkını elde etti. Yeni Türkiye’nin geleceğinin inşasında, fikirleriyle var olan kadınlar için ikinci önemli bir dönüm noktası da; ayrımcılığa uğramadan seçilme hakkını kazandığı ve seçilerek Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yemin ettiği 7 Haziran 2015 tarihidir. Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde AK Parti, kurulduğu ilk günden itibaren yasakçı uygulamalara karşı çıkarak, kadınların önündeki engelleri bir bir ortadan kaldırmıştır. 1935 yılında, ülkemizde kadınlar ilk kez parlamentoda %4.1 oranında temsil edildi. Bu oran, 2002 seçimlerine kadar hiç aşılamamışken, 2018 seçimleriyle birlikte bugün parlamentoda kadın temsil oranı %17.4’e yükselmiştir” dedi

Keşir, “Kadın-erkek birlikte inşa ettiğimiz bu yolda, büyük ve güçlü Türkiye’nin kadınları olarak, eşit haklar ve fırsatlarla, gelecek nesillerin işçi, emekçi, girişimci, sanatçı, mühendis, doktor, öğretmen, sporcu, gazeteci ve milletvekili kadınları için çalışmaya devam edeceğiz. Türk Kadınının Seçme ve Seçilme Hakkını kazanmasının 87’nci yıl dönümü hepimize kutlu olsun” dedi.


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.gunaydinduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 17.01.2022

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız