PROTOKOLDEN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 98. yıldönümü nedeniyle protokol kutlama mesajı yayınladı.

PROTOKOLDEN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI
29.10.2021 - 09:44
Güncelleme 29.10.2021 - 09:46
Haber Merkezi

Düzce Valisi Cevdet Atay;

"Şanlı bir tarihe ve yüksek bir uygarlık birikimine sahip milletimizin özgürlük ve bağımsızlığının sembolü olan Cumhuriyetimizin 98'inci kuruluş yıldönümünü kutlamanın coşkusunu, heyecanını ve gururunu yaşıyoruz.

Asil Milletimiz, dün olduğu gibi bugün de büyük devlet olmanın şuur ve onuruna sahip olan; birlik ve beraberliğini bozmak isteyenlerin, hesaplarını daima hezimete uğratmıştır ve uğratacaktır. Zira İstiklal savaşımızı kazanan, Cumhuriyetimize can veren ruh, 98 yıl önce olduğu gibi bugün de varlığını sürdürmektedir.

Bugün için en büyük vazifemiz, Türkiye Cumhuriyetinin bağımsızlığını, birliğini ve bütünlüğünü esas alarak ülkemizi daha ileri bir seviyeye taşımaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, değerli Düzceli hemşerilerimin Cumhuriyet Bayramını en içten duygularımla kutluyorum."

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Mileltvekili Ayşe Keşir;

“Cumhuriyet, milletimizin tarihindeki en önemli gurur tablolarından biridir. Cumhuriyet, işgalin ardından aziz milletimizin köklerinden aldığı güç ve inançla yeniden filizlenmesinin, serpilip ulu bir çınar olmasının başlangıcı olmuştur.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta vatanımızın kurtarıcısı ve Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, Cumhuriyetimizin kurulmasında emeği geçen bütün istiklâl kahramanlarımızı, şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.

 Selçuklu'dan Osmanlı'ya ve oradan genç Türkiye Cumhuriyeti'ne devredilen büyük yolculuğumuzda, Cumhuriyetimizin 98’inci yıl dönümünü kutlamanın büyük heyecanı ve gururu içinde bütün Düzceli hemşehrilerimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.”

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü; 

“Türk milletinin her bir ferdinin göğsünde taşıdığı bir İstiklal Madalyası’nın, Cumhuriyetin 98. yıl dönümünün idraki içindeyiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının verdiği büyük mücadeleyi örnek alan pek çok millet; emperyalizme başkaldırarak bağımsızlıklarını elde etmiş ve kendilerini sömürgeciliğin boyunduruğundan kurtarmıştır. Bizim milletimiz küllerinden doğan, her tohumunda büyük ve güçlü çınarlar saklayan yüce bir millettir. Kurtuluş mücadelemizi zafere ulaştıran ruh ve inanç ile biriz, beraberiz ve tekiz.

98 yıldır ilerleyişini durmadan sürdüren Türkiye Cumhuriyetimiz bugün, her alanda büyüyen dünyanın yükselen güçleri arasında yer almakta, bölgesine ve dünyaya fener olmaya devam etmektedir.

Çanakkale'de ve Sakarya'da diriliş ruhunun millet iradesiyle taçlandırıldığı Cumhuriyetimizin 98. yıl dönümünü kutlar, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere vatan uğruna canını feda eden şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi saygıyla anıyorum. Cumhuriyetimiz kutlu olsun”
 


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.gunaydinduzce.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 19.01.2022

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız